Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska lehet féltekeny...

Egy macska lehet féltekeny egy gazdájához nagyon közel álló emberre?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez egy meglehetősen buta kérdés. Szerelmem macskájáról lenne szó, ha ott vagyok nem jöhet fel az ágyra, néha kizárjuk mert engem zavar (intimebb dolgolnál), ha ott vagyok engem figyel, ahogy a párom ölelget sinogat azt figyelte.


Amikor az állatot meg akartam simizni fujtatott még oda is kapott (szerencsére vágva van a karma), párom csúnyán megszidta.


Eddig nem volt ilyen vele. Féltékeny lehet rám?



2023. aug. 24. 23:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
81%

20: A kérdés az volt, hogy lehet-e féltékeny a macska, ami köztudottan emberi érzés, mint ahogyan a többi is az. Persze jobb híján a saját szavainkat használjuk az állatokra is, tehát azt mondjuk, "féltékeny/szeret/boldog/megsértődött" a macskánk, de ettől még nincs így, pláne nem emberi értelemben.

Remek példa a kommunikáció. Arra sem azt mondjuk, hogy "beszél", mert arra van jobb szavunk (kommunikál, nyávog). Az érzelmekre nincs sajnos, ezért a sajátjainkat használjuk, csak sajna nagyon sokan azonosítják is az emberi érzelmekkel, mint néhányan a válaszokban. (Tipikus példa ez a féltékenység, hogy ha xy-ea fúj a macska, z-rw meg nem, akkor féltékeny. Vagy amikor nem figyelsz oda az állatodra x ideig, akkor "megsértődik". Miközben egészen más indokaik, érzelmeik vannak.)

2023. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha egy állat veszélyeztetve érzi bárki, v bármi által a családján belül elért pozícióját az valamilyen formában reagálni fog. Mi pedig a látott viselkedését úgy írjuk le ahogy tudjuk és ez gyakran az embereknél is megfigyelt reakciókhoz hasonló. Hozzátenném szerintem nem is járunk annyira távol az igazságtól. Szerintem sokan megértjük az állataink testbeszédét és hangjeleit nyilván nem helyesen, de jobb híján olyan a kifejezésekkel illetjük mintha ember lenne. Nem akkora tragédia ez, hogy kiigazításra szorulna.
2023. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
95%

Kizárjátok a szobából, nem feküdhet az ágyra, szűkül az élettere, háttérbe szorul ha ott vagy. Nem tudja mi rosszat tesz, hiszen hanem vagy ott, ezek mind megvannak neki engedve. Szerintem nem agyhalott, látja az összefüggést. Ha te ott vagy akkor neki sz4r, ő szorul.

Te=sz4r élmények


Próbálhatnál haverkodni vele, kedveskedni neki. Pl ha átmész akkor viszel jutalomfalatot, és megkínálod. Nem kellene kizárni csak úgy. Játszanátok vele kicsit, majd megetetitek, és kifárad. Felteszitek egy cicabútorra/fekhelyre a szobán kívül.

Ha kizarjátok akkor pihenni fog, nem azon agyalni hogy miattad lett kizárva.

2023. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!