Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Falun élünk és elkövettem azt...

Falun élünk és elkövettem azt a hibát h az ételmaradékot, a saját cicánk által meghagyott maradékokat kiszórom a ház elé ahol a kevésbé szerencsés cicuk megeszik. mi a teendő a következőben?

Figyelt kérdés
a napokban figyeltünk arra h a cicánk a szomszéd autója alatt gubbaszt és az egyik fő látogató kosztos egy nagy farakásról néz le rá. tőlem se félt már, de a mienk se közelített hozzám. hogy csináljam vissza h ne verjék ki a sajátunkat?

#etetés #cica #kóborka
2023. aug. 27. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Etesd a idegeneket távolabb, ha már.
2023. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is távolabb kell etetned, így talán átszoknak a kóborok.

Nem tudom mit jelent a ház elé?! Ha kerítésen belül, vagyis az udvarodba etetsz akkor ezentúl a kerítésen kívül etess az utcán, így talán ki szoknak az udvarból és az újra a te macskádé lehet.

Ja és a sajátod kajáját védettebb helyre rakd, esetleg bent etesd, mert valószínűleg az övét is megeszik.

2023. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Kiszórod a földre a moslékot? Annyira nehéz lenne egy tálba (üres, használaton kívüli vödörbe vagy hasonlóba) önteni? Tavasztól a szaporulatokkal mit fogsz kezdeni? Azt tudod, hogy a korlátozottan rendelkezésre álló tápanyag korlátozza a szaporulatot is? Az így odaszoktatott macskák féregírtását, oltását hogy tervezed megoldani? Nem félted a saját macskádat ezektől (FELV, FIP, FIV, fertőző bélgyulladás és hasonlók)?
2023. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátságos módszerrel nem tudod távoltartani. Máshol eteted a külsősöket, otthonról pedig elzavarod vermérséklettől függő módszerrel
2023. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Távolabb remélem azt jelenti, nem más háza környékére.


Me etesd a macskákat, ameddig el nem szoknak, tartsd bent a sajátodat.

2023. aug. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3as nem moslék, a ház előtt pázsitra dobálom ki, ami a miénk, összesen 3an lakunk az utcában jó távol egymástól. a többiben vélhetően igazad van. engem az zavar h a mienket elkezdte a fő kosztos látogató terrorizálni és az retteg már az udvarunkon is :(

nem rakok már ki kaját de a pszihés kárt kellene helyrehoznom

2023. aug. 28. 04:48
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az lenne a legjobb ha most egy jó ideig semmilyen ételt nem tennél még az udvarra sem, pláne a ház elé, etesd a sajátodat zárt helyen. Én értem a jó szándékod de ezzel bajt okoztál amit valószínűleg csak az idő orvosolhat. Jó pár hétbe beletelhet amíg feladják az étel keresését nálatok. Ha elszoknak a háztól az idegen macskák a tiétek is megnyugszik bár én nem hinném, hogy akkora trauma érte volna mint amekkorát feltételezel, de természetesen ezt neked kell megítélned. Az autó alá ne engedd feküdni, még akkor sem ha az történetesen a sajátotok, sok macskát, kiskutyát gázol el a saját gazdája egy figyelmetlen elindulás során. Mindig erélyesen lépj fel ha észreveszed, hogy ott hűsöl, v ott keres védelmet.
2023. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi 7es.mentett cica, traumás utcai előélettel. ezért óvom.
2023. aug. 28. 11:17
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát először is, a fontosabb az lenne, hogy ezek az állatok ivartalanítva legyenek.


Ha nincs párzás, kevesebb a bunyó, és nem növekszik a populáció.

Kezdtenek mondjuk azt a farakáson bubbaszósat kéne csapdázni.



Igen, ideálisan a macska ne járjon ki csak úgy, pláne ha nincs dolga.


Falun persze lesz egy csomó dolgozó macska, amiket arra tartanak, hogy a tanyákon összefogdossák a rágcsálókat.


Na, ha ezek kapnak vacsorát, akkor nem fognak egerészni. Azzal, hogy ezeket eteted, lehet felb@szod az összes környékbeli gazda agyát. Jani bácsi nem biztos, hogy átjön a vasvillájával, de azért jobb nem magadra haragítani a fél falut.


Ezen felül hidd el, nem akarod, hogy ezek a dolgozó macskák helyett inkább kiszórják a patkánymérget.

Márpedig ha a macska nem fogja meg a rágcsálókat, akkor valamit tenni kell.


A méregtől legyengült rágcsáló könnyű préda, amit még a kevésbé élelmes ragadozók is elkapnak - mondjuk a te cicád.



Szóval tanácsaom lenne:


-ne járjon ki a cica. ha dolga van, pl az egerészést is csinálhatja limitált térben, mondjuk a fészerbe vagy magtárba zárva. Így hatékonyabb is lesz, mert nem eszik össze minden mást.


-random macskákat ne etess falun.


-a saját macskádat ha eted, ne hagyj neki végtelen mennyiségű kaját. nem fog éhen halni, de a kinnhagyott kaja meg is rohad, meg bevonzz egy csomó más állatot, rovart, férgeket.


-ha segíteni akarsz, akkor csapdázz és ivartalaníttass. Akár csak egy-két állatot kivenni a tenyészetből. Még ha ezek vadak is, és vissza kell őket ereszteni a régi életformájukba, akkor is jóval kevesebb új macska születik.

2023. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Irdatlan Infláció ***** válasza:
71%
Tartsd bent a macskádat, idővel más problémái is lehetnek a kintlétből.
2023. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!