Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb alom? (Nem...

Melyik a legjobb alom? (Nem büdös, nem szóródik)

Figyelt kérdés
Eddig hagyományos csomósodó almot használtunk. Az abból a szempontból jó volt, hogy a szagokat elszívta. Viszont hiába van fedett alomtálcánk, mindig kiszóródott valamennyire. Most kúszó-mászó kisbabánk van, úgyhogy minimális almot sem szertnék a padlón. Vettem ilyen Soya prémium növényi rostos almot. Abból a szempontból bevált, hogy nem szóródik ki. Az az 1-2 szem ami mégis kikerül meg könnyen észrevehető, azonnal fel lehet szedni, nem az van hogy a talpam alatt érzem csak csikorogni. Viszont iszonyat büdös. Pedig minden nap tisztítom, de az egész lakásban állatkert szag van, közvetlen tisztítás után is. Úgyhogy ez sem jó. Van valami ami egyszerre tudja a kettőt? Szilikon almot nézegettem, az milyen? Az ár nem számít most ebben, csak tényleg valami olyat szeretnék ami nem szóródik és nem büdi.

2023. aug. 30. 10:00
1 2
 1/11 Hovarju ***** válasza:
71%

A szomszéd cicának az ALDI-s szilikonos macskaalmot vett a gazdája.

Három hétig én jártam át, naponta egyszer takarítottam (kivettem az összeállt darabokat belőle, ha kellett kicsit után töltöttem)

Nem volt semmi szag és nem láttam, hogy széthordta az almot a macska.


Egy próbát megér.


Esetleg nem lehet máshová tenni az alomtálcát, ahol nincs annyira útban?

2023. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom akkor azt. Kicsi lakás sajnos. A fürdőszobában van, még ott van a legkevésbé rossz helyen. De ahogy széthordjuk a papuccsal a lakás minden részére szokott jutni.
2023. aug. 30. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

A szilikonos max pisire jó, a kakira csak ráragad. Én régen azt vettem, a cila megtanulta okosan, hogy abba pisil, a simába meg kakil. Aztán jött egy új kiscica aki kakilt is bele, úgy már semmit nem ért.

[link]

Én valami ilyesmivel próbálkoznék, de bármikor bárhol előfordulhat egy kis alomdarab, szerintem azt nem tudod elkerülni.

2023. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sajnos nem ment rá a szilikonra, most keverejük kukoricással, úgy kevésbé hamar lesz állatkert szag....
2023. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálgatok akkor. Olyan alom elé való tálcánk volt már, az egyik macska elkezdett rápislini sajnos.
2023. aug. 30. 11:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik macskánk rendszeresen kipisilt az alom elé, ezért lecseréltem olyanra, aminek a fedelén van a nyílás, amin belemászhatnak.
2023. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Reál saját márkás alom
2023. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én natúr zeolit és bentonit ásványgranulátumot veszek, mindegyik gyártóéval elégedett vagyok, még a legolcsóbbak pl Cecília is nagyon jó szagok és nedvszívás tekintetében. A probléma szerintem kicsi és rossz helyen nyitott alomtálcákkal van. A miénk nem zárt de emelt peremű viszont jóval nagyobb mint a bolti macskavécék, ez gyakorlatilag egy szögletes gyermekek ülve fürdetéséhez való lavór.:D Annyit kell feltakarítani amit néha a talpával kivisz, kiszóródás gyakorlatilag nincs. Egy kicsit több almot kell beletenni az igaz de cserébe nem kell naponta többször söprögetni a környékét mint eddig a kisebb tálcánál.
2023. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
1-est nem értem. A szilikátos alom pont hogy nem áll össze. A kakit kell kiszedni belőle, a pisitől duzzad, tehát nincs miért utántölteni.
2023. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!