Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a legjobb megoldás a...

Mi a legjobb megoldás a családi ház udvarára piszkító macskák távoltartására?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


az utcánkban rengetegen tartanak macskát, kint az udvaron, így nagyon sok macska jár át hozzánk is a mi udvarunkra, ide piszkítanak, ami önmagában is bosszantó, pláne, hogy van 2, 2 év alatti kisfiam, akik nagyon szeretnek kint játszani, viszont a macskák pisijét-kakiját kerülgetni, takarítani egyre idegesítöbb. Nem szeretném, hogy a gyerekeim betegek legyenek a macskák miatt, akinek van tapasztalata, hogyan lehet ezeket a macskákat hatásosan távol tartani, kérem ìrja meg! (Próbáltam ecetet, próbáltam mindig elzavarni őket, slaggal locsolni, stb...nem úgy tűnik, hogy tanulnának belőle. :D) Továbbá, van valami jogi kötelezettség a macskatartóknak, ami arra vonatkozik, hogy saját telken belül kell tartani a macskát?



2023. jún. 25. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
2023. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A jogot ne eröltesd. Nem láttam olyan macskát akit a paragrafus visszatart. A gazdát pedig nem tudod beazonosítani.

Kutya, valami kis közepes termetű megoldás. Nekem abból lett elegem, hogy a macskák mindenhova jelölgettek, még a kilincsre is ráspricceltek. Iszonyat bűz volt a kertben.

Hazahoztam egy 7 hónapos nemetjuhász kutyát. Fél éven belül minden macska tudta, hogy tabu a kertünk. Megszünt a probléma.

Más.

Létezik még aksis, napelemes macska riasztó.

Nagyfrekvenciás hangot sugároz ami az emberi fülnek nem hallható de a macskát nagyon zavarja, elkerüli. Hatotávolságot, specifikumokat nem tudok, de percek alatt találsz a neten ilyet.

Hátránya, hogy nem olcsó.

Tapasztalatom nincs vele, talán valaki használt már itt ilyet és segít

2023. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezek az ultrahangos riasztók semmit sem érnek, ne költs rá.

Macskabiztos kerítés vagy kutya a megoldás.

2023. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 qkker1 ***** válasza:
100%
Csak a kutya az egyetlen hatásos megoldás.
2023. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Azert az nem a teljes igazsag, hogy a kutya megoldas. Attol fugg.


Nekem van kutyam, de mivel kistestu, rovid a szore, ezert nem csak kinti. Igy amikor epp nincs kint, a macskak ugyanugy jonnek es szeretettel lehugyozzak a kinti butorokat, ha ki vannak rakva.


Gyulolom, hogy en szopok masok miatt.


Es a kutyaval meg az a “baj”, hogy nyilvan csak emiatt inkabb ne tartson senki, hiszen foglalkozni kell veluk, komoly penzbe kerul az etetes, allatorvos, nem eleg csak kirakni oket a kertbe es csokolom.

2023. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy veszel egy kutyát, ami szintén piszkít, vagy drasztikus módszereket alkalmazol.

A törvény nem vonatkozik a macskásokra. (legalábbis sehol se tartatják be velük)

2023. jún. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Tehetsz velük is egy próbát: [link]
2023. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!