Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a macskáimnak...

Mit tegyek, ha a macskáimnak nem válnak be a legjobb eledelek, pedig én csak azzal szeretném őket etetni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok tápot próbáltunk: Real Nature Wilderness, Purizon, Applaws, Wild Freedom, Acana, Orijen, N&D, Carnilove.

Nagyobbik cicám egyszerűn fogalmazva, ronda tőle, girnyó és csapzott a bundája, nem is szereti őket, kb csak annyit eszik belőlük, amennyivel éppen nem hal éhen. Nem tudom miért, de egyiket sem szereti, amelyik csak hús és zöldség, gabonamentes meg mindenmentes.

Kisebbik cicám pedig nagyon hízékony. És ugye ezekből a tápokból sokkal kisebb mennyiség a napi adag. De neki még az ajánlottál is kevesebbet kell adnom, különben kerekedik. Így viszont bár nem éhezik, de mégis állandón üres a gyomra, ahányszor megmozdulunk, szalad a konyhába, várja, hogy kap-e valamit, sokat sír.

3 évesek voltak, amikor elegem lett és bár nem akartam a legrosszabbat megvenni nekik, de lejjebb engedtem az igényeimet. Akkor vettem Purina One tápokat. És 3 hónapon belül a nagy is kikupálódott és a kicsi is ehet belőle értelmes mennyiséget, nem nyafog állandóan.

De tudom, hogy ez nem egy jó táp, gyenge középkategória.

Szóval a lelkiismeretem nem akarja, hogy ezzel etessem a két szemem fényét, mert nekik mindenből a legjobb jár.

Viszont ők meg nem akarnak mást megenni és ezt láthatóan szívesen eszik, szépek tőle.

De kérdés, mennyire lehet egészséges, nem lesznek-e a későbbiekben betegek tőle?

Mert bár húsalapú, vagyis azzal kezdődik a lista, de mégis van benne gabona, meg hát nem egy jó kaja.

Nem tudom mitévő legyek.

4 évesek most és kirobbanó formában vannak, energikusabbak és élettel telibbek, mint kölyökkorukban, amikor a szuperprémiumokat erőltettem.


2023. szept. 3. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell itt fesztiválozni, a Purina nem egy rossz kaja. Örülj, hogy eszik és láthatóan jól is néznek ki.
2023. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is ilyen: a drága tápokat nem eszi meg. Gondoltam rá hogy néha ehetne húst is. Pl csirkemellet. Se nyersen, se főve se sütve nem eszi meg. Inkább napokig képes semmit nem enni. A tojás ugyanez, kergetni lehetne vele.

Van ilyen. Vannak ilyen válogatós cicák. Én már nem is erőltettem, azt veszek, amit tudom, hogy megeszik és nem kell kidobni.

2023. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén, mi értelme eléjük tenni a szuper prémium, bio, mindenmentes, anyám kínja tápokat, ha úgyse eszik meg? Teljesen jó a Purina, nem kell játszani a sznobot. Te se csak gourmet, bio, mindenmentes prémium ételeken élsz.

Az ajánlott mennyiségnél meg ne adj kevesebbet, mert a macskával cseszel ki. Nem hiszem, hogy olyan kórosan dagadtra hízna tőle.

2023. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
A mi macskáink kapnak napi egy tasakos kaját es mellé házi koszt maradékot. 13 és 14 évesek,gyönyörű szőrrel,egészségesen.
2023. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem sznobkodásból akartam nekik a legjobbat, hanem, mert az a legegészségesebb és azt szeretném, ha ők is azok lennének.

Én egyáltalán nem szoktam magamnak prémium meg bio ételeket venni.

És igenis van olyan, hogy sok neki az ajánlott mennyiség, kutyám is csak a 3/4 részét kaphatja, de ő nem is kunyerál, mert elég neki.

2023. szept. 3. 12:56
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Embereknél se válik be ugyanaz a termék, étrend mindenkinek.

Én is próbálkoztam ezekkel a kajákkal, de vagy brutális hasmenést okoztak a macskáimnak, vagy szorulást, és nekik sem volt szép a szőrük ezektől.. A taste of wild volt amitől nem voltak rosszul.

A concept for life sensitive is jó, pedig az is Purina One kategória, nem prémium táp.

Szerintem maradj meg ennél. Jobb mint a Whiskas és társai.

Ahogy írtad, egészségesek, jó formában vannak. Ez a lényeg.

2023. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1%
Az első macskám,kb 30 éve,parizerrel és maradékkal etettem....
2023. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel etesd ??

Semmivel. Engedd ki és fogjon magának egeret ! Vagy verebet. Az a dolga !

2023. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
#8 A potenciálisan mérgezett rágcsálók és a védett énekesmadarak valóban kiváló étrendet alkotnak. Nasinak tudom ajánlani a szomszéd által kihelyezett fagyállóval pácolt parizert.
2023. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Mitol lenne az sznoboskodas, ha az ember viszonylag normalisan akarja etetni az allatait? Ne vicceljuk mar.


A purina melle en adnek nekik rendes hust is, akkor legalabb abbol is tobbet esznek.

2023. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!