Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elviszek egy macskát...

Ha elviszek egy macskát ivartalanítani (szukát) körülbelül mennyi idő után épül fel?

Figyelt kérdés
A másik nagy probléma, hogy kinti macska(nem vihetem be, szüleimmel élek, anyámék megölnének). Na de a lényeg, hogy most még jó idő van, meg különben is vettem fűthető macskaházat, de attól félek, hogy ha az ivartalanítás után megint együtt van egy kandúrral, akkor meghal, mert nem tudom hogy van ez a macskáknál, de műtét után nem hiszem hogy jót tenne neki.

2023. szept. 14. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Az első egy hétre be kell vinni, nem csak a kandúrok, hanem a sebe, a kosz és a lassabb mozgás miatt.

Mondjuk szerintem amúgy is kínzás kint tartani, egy orosz rulett az élete, de ha egyébként kint is van, azt az egy hetet meg kell oldani.

2023. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A macska az nőstény. Nem szuka.
2023. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
12%
Miért kínzás macskát kint tartani? Ha van fűthető háza és az vize is fűtő lapon van télen akkor nem lesz semmi baja.
2023. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1 Nem orosz rulett, mert nem tud kimenni, viszont van két kandúrmacska. Bevinni nem vihetem, mert anyámékkal élek még.
2023. szept. 14. 22:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A miénken 1-2 hétig "lápabúra" volt azzal tudtommal nem tarthatod kinn. Még a házban is állandóan nekiment mindennek.

Olyan is volt, hogy felakart ugrani a székre, de a gallér alja beakadt röptében az ülő részbe. Most képzeld el, hogy ezt a tetőn játsza el...

2023. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
29%
Miért pontoztatok le? Én most a normál esetet írtam. Úgy jött le, hogy nem csak műtétre vonatkozóan írta, hogy veszélyes a kinttartás. Persze lehet, hogy én értettem rosszul.
2023. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz egy nagyméretű szobakennelt kölcsönbe, és helyezd el garázsba, előtérbe vagy egyéb fűthető helyre, ahová a kandúrok nem járnak be.

A szobakennelbe belefér az almosláda és etetni is tudod.

Kóbormacskákkal is így csinálják az ivartalanítás után. Egyszerűen nem szabad elengedned, amíg tart a gyógyulás. Utána már jó lesz a fűthető ház kint, és a kandúrokkal se lesz gond. De azt a 7-10 napot meg kell oldanod, hogy biztonságban legyen, erre a ketrecnyugalom a legjobb megoldás.

2023. szept. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 igazad van, van nagy garázs, azon belül, van egy kis zárt szoba, mármint a garázsban, oda szépen beteszem, oda a kandúrok szerintem nem tudnak bejutni, csak ketrecet nem tudom honnan fogok szerezni.
2023. szept. 15. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:
2 hét után lett újra önmaga, addig lábadozott, bújkált, meleg kényelmes helyeket keresett. Nekünk benti cica szóval minden adott volt h felépüljön.
2023. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most akkor nőstény macskáról van szó, vagy szuka kutyáról???
nov. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!