Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet nagy baja a cicámnak...

Lehet nagy baja a cicámnak ilyen waxos viaszos autó sampontól? Mi lenne a teendő azon kívűl, amit eddig megtettem?

Figyelt kérdés

Sajnos leverte a polcról és ettől széttört a tubus kupakja, ő is olyan lett és mire ezt észrevettem, nyalogatott le belőle magáról.

Most túl van egy fürdésen, kapott tejet, már hányt is egyet, ami talán jó jel lehet.

Furcsa hörgő hangon veszi a levegőt, de ha jól olvastam ez a sampon miatt lehet, hogy habzik a kis tüdejében és ez majd kitisztul. De ezen felül a wax és a viasz mennyire lehet káros így viszonylag kis mennyiségben vagy így este 10-kor hova lehetne vinni vagy mit tudnék még segíteni rajta?


2023. szept. 20. 21:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Hívd fel az állatorvosi ügyeletet. Addig készítsd oda magad mellé a sampon csomagolását, hogy ha megkérdezik, mi volt benne, meg tudd mondani.
2023. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
A tej nem jó méreg ellen. Keress ügyeletes állatorvost.
2023. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Semmi baja nem lesz, ne foss!
2023. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

A tüdejében biztos nem habzik, mert oda nem kerülhetett.

Két nyalintástól nem lesz baja, mennyit nyalhatott? Nem hiszem, hogy sokat.

2023. szept. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
11%
Soha az életbe nem tudom felfogni, hogy miért kell veszélyes vegyszereket olyan helyeken tárolni, ahol háziállat hozzáférhet. Az emberi felelőtlenség nem ismer határokat...
2023. szept. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az a szép, hogy így tök ismeretlenül random beleállni nagyon könnyű valakibe kedved utolsó…nem könnyen hozzáférhető helyen van a vegyszer, egyszerűen ahogy valaki kijött, a macska beszökött a mosokonyhába. Örömmel veszem tudomásul, ha te ilyen elképesztően tökéletes ember vagy, akinél sem gyerek, sem állat nem tudott még ilyet csinálni, mert sosem voltál még picit fáradtabb vagy volt másfelé a gondolatod. Szerintem az az emberiség legalja mikor belerúgsz abba, aki amúgy is a földön fekszik!

A többieknek köszönöm a tanácsot, idegségemben az sem jutott eszembe, hogy állatorvosból is van ügyeletes. Ő azt mondta ha ma reggelig nem lesz rosszabbul, akkor nem lehet nagy baj, ki fog tisztulni. A cica ma már evett, ivott, most szépen pihen, szóval remélhetőleg nem lesz baj és nem nyelt be sokat.

2023. szept. 21. 06:48
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy jól van a cica! ♥


Én nagyon odafigyelek az enyémre, de volt már, hogy nekem is vegyszerből kellett kivakarni (semmi baja nem lett), mert egy szempillantás alatt történt az egész. Előfordul az ilyen, még a legfigyelmesebb gazdinál is. Az a lényeg, hogy ha minden óvintézkedés ellenére is probléma történik, akkor helyesen le tudd reagálni.


Te egyből segíteni akartál rajta, ami nagyszerű, de a tej valóban nem volt a legjobb döntés. Érdemes átolvasgatni pár cica-vészhelyzeti esetet, hogy ha esetleg egy nap történne valami, akkor tudd, hogy mit kell csinálni.

Én begyakoroltam a cicák Heimlich-fogását és szívmasszázsát is, remélem hogy feleslegesen.


Nálunk otthon ki van rakva egy cetli a falra S.O.S. telefonszámokkal, köztük az állatorvosi ügyelet (mentőautójuk is van) számával is, meg pár másik állatorvosi ügyelet száma is B-tervnek. Remélem sosem lesz rájuk szükség, de ha valami történik, akkor ne kelljen áttúrni a netet az elérhetőségekért.

2023. szept. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! És a jó tippeket is,ilyen helyzetben tényleg megkönnyíti az ember dolgát, ha minden elől van.

Igyekszünk rájuk nagyon ügyelni, de sajnos most kijátszott, úgyhogy ez tanulság volt, hogy még jobban vigyázzunk. A tej meg azt hiszem még valami régi házi módszer lehetett, de jó tudni, hogy cicánál nem használ.

Mégegyszer köszönöm a tippeket! Valóban jobb félni, mint megijedni, de remélem sosem kell majd használni és nektek is ezt kívánom❤️

2023. szept. 21. 07:50
 9/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ez egy többszörösen peches eset, amire kis esély volt, mégis "sikerült".

Ilyen balszerencsék bárkit megtalálhatnak, még ennél cselesebb dolgok is.

Nem olyan, mint a lottó ötös, ami direkt elkerül.

2023. szept. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Örülök, hogy jól van a cicád. Egy tenzid (vagy akár a viasz), azért nem halálos méreg. Ha nyal belőle párat jót nem tesz neki, de nagyon nagy problémát sem okozhat.
2023. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!