Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macskanátha...

Mennyibe kerül egy macskanátha kezelése? Az injekció meg amit kap mellé?

Figyelt kérdés
Csak, hogy kb mennyi pénzt vigyek magammal, holnap viszem a cicát orvoshoz, nagyon úgy néz ki, hogy az a baja. A hétvégén kezdődött, begyulladt szeme, kevésbé mozgékony, bár ma hajnalban jópár órát elég aktívan játszott, eszik is, de amikor lepihen olyan bágyadtnak tünik, mintha lázas lenne.
2010. okt. 17. 18:32
 1/9 A kérdező kommentje:
És mennyi az esélye, hogy rendbe jön? Nagyon aggódok érte, 3 hónapos.
2010. okt. 17. 18:38
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerencse, hogy eszik, így nagyobb az esélye a teljes gyógyulásra, mert a gyógyszert bele tudod tenni az ételébe.

Antibiotikumos kezelést fog kapni, feltehetőleg egy szurit, utána tablettát. Amoxicillin a hatóanyaga (pl. Augmentin) arra figyelj, hogy végig add a kezelést, mert nagyon hamar javul, de a baktériumokat még nem pusztította el a gyógyszer. Jobbulást a cicónak!


Ja! A vizsgálat és az injekció 3000.- Ft-ba, a gyógyszer 2000.-be került.

2010. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) A másik macskámat is vigyen vajon, neki semmi baja, ő tüsszög néha, de amúgy semmi baja, nincs nyoma betegégnek, nehogy a másik megfertőzze :S
2010. okt. 17. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell vinni, nekem 4 cicám van, egyik volt csak beteg és nem kapták el a többiek. Azért nem ártana egyelőre külön tálból etetni.

Kérdezd meg a dokit, van-e erre valami megelőző oltás, és megköszönném, ha kiirnád ide az oldalra, sokan örülnénk neki.

2010. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hogyan előzhetjük meg? A macskanátha védőoltással megelőzhető – ha a cicák a kölyökkori két oltáson kívül évente ha emlékeztető oltást kapnak, akkor a védettséget átadhatják kölykeiknek, az első három hónap időtartamára: ezután a kölykök megkaphatják a védőoltást. [link]

Ezt találtam a neten, amúgy köszi a választ.

2010. okt. 17. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd. Ez piszok fertőző, ha elindul, kb. 90% az esélye, hogy végigmegy az összesen.
2010. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

kb 3000 - 4000, de többször is vissza kell vinni

plusz még szemcseppet is kellett vennem, amikor az én cicám beteg volt

2010. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A cicámnak csak a szeme van begyulladva, de borzasztóan meg tudok ijedni, már azt hittem meg fog halni :S Elkezdtem a hétvégén a kamilla teás kezelést, és elég jól javul a szeme, élénk, játékos, eszik, iszik. Úgy néz ki, nem macskanátha.
2010. okt. 18. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Üdv nos utánanéztem,és azt találtam,hogy a herpeszvírus okozza a macskanáthát.Sajnos én későn kezdtem kezelni miután már a harmadik kiscica is beteg lett és már szopni sem bírt ( én az utcán szedtem össze 4 kirakott kiscicát,mert valami gyökér a még szopós kicsiket kirakta ). A fekete bodza főzetét próbáltam,mert a nagymamám is ezt itatta velem mindig amikor náthás voltam.Sajnos nekem a négyből 3 elpusztult Nos azt kell tudni róla,hogy a fekete bodza nagyon erős természetes antibiotikum mind a vírus mind baktérium ölő.De a citromfű teája még a herpeszvírusra is nagyon erős "ölő hatású " Lehet azzal kellett volna kezdenem a kezelését.
2016. aug. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!