Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fogadnak be több állatot...

Miért fogadnak be több állatot az állatmentők, mint ahányra pénzük van?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy a kérdés nem provokatív célú. Azt szeretném tudni, más emberek hogy látják ezt a problémát, mert számomra fontos dologról van szó, és nem látom hogy másról beszélnének erről.

Szeretek állatmentőket támogatni. A problémám az, hogy egyre inkább azt látom, hogy úgymond szándékosan tovább nyújtózkodnak, mint ameddig a takarójuk ér, és azt szeretnék, hogy ezt mi hozzuk helyre. Pl. az egyikük kitett kb. egy hónapja egy posztot, hogy nem tudnak több cicát fogadni, mert anyagilag, és hellyel sem bírják. Erre fogadták be ugyanúgy a mentetteket, majd rá pár hétre már azt posztolták, hogy hamarosan nem tudnak enni adni a macskáknak, nincs pénz, nem tudnak ennyi állatról gondoskodni, nem tudják fedezni az orvosi kezeléseket, és MI küldjünk nekik pénzt meg tápot. És itt most felvethető az is, hogy "miért, jobb lenne ha nem fogadnák be őket, és meghalnának?!" Senki nem akarja, hogy azok a macskák meghaljanak, viszont így az összes ottani cica meghal, mert nem tudnak mit enni. És nem értem, hogy ha beismerték, hogy nem tudnak több állatot befogadni, akkor miért kellett? Mert tudták, hogy a sírós posztok majd úgyis elég pénzt szednek ki az emberekből? És emiatt elmegy a kedvem az egésztől kicsit, mert bennem van, hogy most 50 ember utal 10 ezret, 2 hétig örölünk, és utána megint nem esznek a macskák? Ez így nem fenntartható, basszus. Ti hogy látjátok ezt a dolgot, akár erkölcsi, akár anyagi szempontból?



2023. szept. 23. 18:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Én azon gondolkodtam el a múltkor, amikor láttam egy olyan posztot, hogy 2-3 százezres műtétre gyűjtenek, mert egy cicát, akit befogadtak, szilánkosra, darabokra törött a lábcsontja.

Most nem akarok seggfej lenni, de ha nem saját állatról van szó, nem lenne jobb az ilyet elaltatni és azon a több százezren, amit egyetlen macskának a műtétjére költenének el, helyette legalább 10 másik állatot megmenthetnének.

Állatmentőként százezres műtétek nem férnének bele, mérlegelni kéne, szerintem, hogy hogy lehet minél többet megmenteni, azt menteni, ami tuti menthető és aminek olcsóbb a kezelése. Szerintem.

2023. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

Eleve a probléma ott kezdődik, hogy hiba volt az ilyen állatpopulációkat, mint a kutya és a macska ennyire hagyni elszabadulni, a számosságukat tekintve.

Kezdjük ott, hogy sokan elkezdenek pl. macskát tartani, etetik itatják ezzel teljesen elszakítják a természetes életmódjától. Sokan már attól sipákolnak, ha megfog egy egeret vagy egy madarat, holott nekik ez a természetes életmódjukhoz tartozik. Mivel az állatok etetve vannak, így nem igazán szabályozódik a populáció. Ha pedig azt tekintjük, hogy egy-egy alomban esetenként 5-6 kölyök is lehet, és biztosan van benne nőstényállat, akkor bizony ez viszonylag hamar fel fog szaporodni. Vidéken probléma ez többnyire, ahol nem fognak ivartalanításra költeni, nőstényállat esetében meg pláne, hogy nem.

Na és akkor most arról is beszélnék egy picit, amiről bizony sokan nem szeretnek, mert NEM lehet... Mégpedig arról, hogy bizony vidéken, kisebb településeken, de már a nagyobbak bizonyos környékein is elterjedt, hogy népes családok kutyákat fogadnak be, akik mennek velük mindenhova. Póráz, oltás és chip nélkül. Ezek az állatok nincsenek elzárva, hanem éjjel falkába verődve mászkálnak a településeken és esetenként még emberekre is támadnak.

Valahogy erről SENKI se szeret beszélni, csak a felelőtlen és az állatot megunó szívtelen gazdik gázlángolása folyik mindenhol.

2023. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
Mert mások, akiknek telene rá, egyet sem fogadnak be, aztán állat meg van? És valakinek csak kellene tenni valamit, vagy pusztuljanak?
2023. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-essel annyiban egyet értek, hogy az ilyen elég reménytelen eseteket jobb lenne elaltatni.

De az eredeti kérdésre az a válasz, hogy elég nehéz egy kiéhezett, szerencsétlen állatot elutasítani, ami ott van elötted, és kidobni az utcára, aki tényleg szereti az állatokat, az megpróbálja ezeket is valahogy megmenteni az éhenhalástól

A fö gond egyébként szerintem nem az, hogy befogadják öket, hanem a sok felelötlen ember, aki hagyja szaporodni a macskákat, kutyákat egyéb állatokat, de az utódokat egyszerüen kidobja, mert fölöslegesek.

Sokkal pozitivabb lenne, ha csak annyi állatot tartanának, amennyit tényleg akarnak, ezeket azonban ivartalanítanák, hogy ne keletkezzen folyamatosan egy csomó fölösleg.

2023. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%

Mert azért létrznek hogy segítsenek az állatokon. Az hogy mennyi forrás áll a rendelkezésükre, ingadozó. A madármentőkhöz is vihettek akár egy szaros sérült galambot is, segíteni fognak rajta mert ez az hivatásuk lényege.


Amire ti gondoltok altatással, az a sintértelep.

2023. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik módja valóban az, hogy hagyni saját életüket élni, szaporodjon, vadásszon magának, a selejt úgysem marad életben.

A másik módja viszont, ha már eteti valaki, akkor ivartalaníttatja is, ezzel megakadályozva a felesleges szaporulatot.

Szerintem utóbbi emberségesebb, a baj azzal van, ha etetik a sok kóbor macskát, azok meg megnyugodva, hogy van fedett hely, kaja, pia, szülik nekik az újabbnál újabb almokat halomra, akik már senkinek sem kellenek.

Én 4 kismacskát fogadtam be, kettőt utcáról, az alom két utolsó túlélőjeként, a harmadik és negyedik sintértelepről van. Mindegyik oltott, élősködőmentes, ivartalanított, chipes, bent tartott cica, egyik sem fogja tovább rontani a populációt, tőlük biztosan nem kerülnek ki újabb halomnyi felesleges kölykök.

Ha a befogadott állatot mindenki hasonlóképp tartaná, nem volna probléma a populációval.

2023. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem csak a kutyákat, és a védett állatokat fogadják be, hanem az összes olyat, amit éppen találnak.
2023. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem, nem arról az altatásról beszélünk, amikor már túl sokan vannak, hanem amikor reménytelen eset, de rohadt sokba kerül, annak az árán sokkal többet meg lehetne menteni.
2023. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ez így tök jó, csak nem a kérdésre válaszol szinte senki 😅 Ezek az állatmentők döntő többségben megkeresések alapján működnek. Megjelölik őket a "kidobtak 3 kiscicát az erdő közepén x helyen egy dobozban, én nem tudom elhozni őket, valaki csináljon valamit!!!" és hasonló posztok alatt, vagy írnak nekik privátban ilyen eseteket, és ők eldöntik, hogy elmennek-e az állatokért. Itt nem arról van szó, hogy ivartalanítani kéne meg túl sok a macska. Igen tudjuk, csak most nem erről beszélünk. Hanem arról, hogy ha tudom, hogy 100 macskát van pénzem ellátni, miért fogadok be még huszat, aztán sírok az interneten, hogy nincs pénz. Persze hogy nincs te funkcionál analfabéta, ha hússzal több macskát próbálsz etetni mint amennyit tudsz. És ez egy visszatérő probléma, és nem csak egy helyen.
2023. szept. 23. 19:32
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Ez hasonló helyzet, mint a fejletlen országokba miért küldenek gyógyszereket, orvost, amikor túl sokan élnek ott eleve, a nagyon beteg gyerekeket miért akarják minden áron megmenteni.

AZÉRT, mert a már meglévö gyerekeket illetve állatokat nem akarják hagyni elpusztulni.

(Mielött valaki beleköt, tudom, nem ugyanaz a két helyzet, csak valamennyi analógia van, és így talán könnyebben megértik, miért kell azt a doboz kiscicát is megpróbálni megmenteni és nem hagyni éhenhalni.)

2023. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!