Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fogadnak be több állatot...

Miért fogadnak be több állatot az állatmentők, mint ahányra pénzük van?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy a kérdés nem provokatív célú. Azt szeretném tudni, más emberek hogy látják ezt a problémát, mert számomra fontos dologról van szó, és nem látom hogy másról beszélnének erről.

Szeretek állatmentőket támogatni. A problémám az, hogy egyre inkább azt látom, hogy úgymond szándékosan tovább nyújtózkodnak, mint ameddig a takarójuk ér, és azt szeretnék, hogy ezt mi hozzuk helyre. Pl. az egyikük kitett kb. egy hónapja egy posztot, hogy nem tudnak több cicát fogadni, mert anyagilag, és hellyel sem bírják. Erre fogadták be ugyanúgy a mentetteket, majd rá pár hétre már azt posztolták, hogy hamarosan nem tudnak enni adni a macskáknak, nincs pénz, nem tudnak ennyi állatról gondoskodni, nem tudják fedezni az orvosi kezeléseket, és MI küldjünk nekik pénzt meg tápot. És itt most felvethető az is, hogy "miért, jobb lenne ha nem fogadnák be őket, és meghalnának?!" Senki nem akarja, hogy azok a macskák meghaljanak, viszont így az összes ottani cica meghal, mert nem tudnak mit enni. És nem értem, hogy ha beismerték, hogy nem tudnak több állatot befogadni, akkor miért kellett? Mert tudták, hogy a sírós posztok majd úgyis elég pénzt szednek ki az emberekből? És emiatt elmegy a kedvem az egésztől kicsit, mert bennem van, hogy most 50 ember utal 10 ezret, 2 hétig örölünk, és utána megint nem esznek a macskák? Ez így nem fenntartható, basszus. Ti hogy látjátok ezt a dolgot, akár erkölcsi, akár anyagi szempontból?



2023. szept. 23. 18:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%
Jahogy ez a kérdés. Mert nem olyan okos, racionális kegyetlen szívtelen népek, mint te vagy kérdező. Ők nem úgy gondolkodnak, hogy "hát, ennyi volt, ezek már dögöljenek meg", hanem befogadják, aztán remélik, találnak még elég érző embert facebookon, máshol akik adnak annyit, hogy valahogy mégis legyen elég.
2023. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Pedig már leírták feljebb... Hiába nincs hely, nem sok embernek van szíve hagyni meghalni egy állatot.
2023. szept. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen egyetértek a kérdező minden szavaval. Ugyanezt gondolom én is sokszor.
2023. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#1 Ez nem kegyetlenség és szívtelenség. Ez valamilyen szinten felelősségtudat, ami szerintem igenis kell, sőt létfontosságú egy olyan emberben, aki életekért felel. Egy állatmentő csoport/szervezet esetében ez lehet akár 50, vagy 100, vagy akármennyi állat, és mindegyik túlélése tőlük függ. Ezért a hasonlatért megint meg fogom kapni hogy szívtelen és rideg vagyok, előre látom...de ez olyan, mint hogy egy főnöknek is megvan, hogy van 1000 beosztottja, akiket ha nem fizet ki akkor esetlegesen éhen halnak vagy hasonlók, ezért neki felelősséggel tartozik feléjük, mivel tőle függnek. És egy olyan csoportnál ami már alapítvánnyá meg nonprofit szervezetté nőtte ki magát, viszonylag jelentős követőtábora van, és bagy mértékű anyagi támogatást kap havonta, szerintem elvárható lenne, hogy vezetve legyen minden költség, és ez alapján döntsenek arról, hogy X állatot be tudják-e még fogadni. Pontosan azért, mert ha nem teszik ezt meg, akkor az fog történni, amit a posztban is írtam, az összes mentett állat veszélybe fog kerülni. Nem csak az az 1. Az összes. Szóval most nem azt akarom ekézni, hogy Kati néni hazavitte a sufniba a kiscicákat hogy ne fagyjanak halálra a hóban, és az unokája kitette facebookra hogy küldjenek neki pénzt mert a nyugdíjából nem tud tápot venni.
2023. szept. 23. 20:44
 15/22 A kérdező kommentje:
*#11, nem #1
2023. szept. 23. 20:44
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik valóban túlvállalják magukat - ezen a ponton már kvázi szenvedélybetegség. Ismerek olyan "cicamentőt", aki így hegyre-halomra fogad be, nincs megfelelő tesztelés, nincs megfelelő karantén, nincs megfelelő gondoskodás, ha valamelyik egy olyan betegséget vinne be, simán hullanának halomra... és nem lehetett neki megmagyarázni, hogy nem jó. Mert a "dehát jobb mint az utcán" érvét nem lehetett semmivel lesöpörni, neki ez volt az ultimate indok.


Más esetben stopot hirdet az alapítvany, tudja ésszel az illetékes, hogy nem kéne, és százból kilencvennyolc segélykérést vissza is utasít. Aztán van az a kettő, ahol meghalna a macska, ahol ő maga botlik bele, ahol nem sikerül időben befogni a TNR mamit. És akkor nem számít, hogy a csillárról is macskák lógnak, egyszerűen *muszáj* még helyet szorítani annak az X macskának.


Ne úgy képzeld el, hogy az ilyenek minden szembejövő macskát befogadnak. Egy nagyobb alapítványhoz akár tucatjával érkeznek naponta a segítségkérő emailek. És nagyon sokan agresszívek. Vidd innen a macskát, te vagy az állatmentő, a te dolgod, ezért kapod a pénzt! Nem is hinnéd, ez milyen gyakori.

2023. szept. 24. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"És akkor nem számít, hogy a csillárról is macskák lógnak" - Én ettől röhögőgörcsöt kaptam. :D :D :D

Ritkán nevetek dolgokon, de ez csúcs volt. :))) Rendesen felébresztettél.



Nagyon jól levezetted és 15-ösben is a kérdező. Úgy érzem, hogy meg van válaszolva a kérdés.

2023. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Hanem arról, hogy ha tudom, hogy 100 macskát van pénzem ellátni, miért fogadok be még huszat, aztán sírok az interneten, hogy nincs pénz."

Mert ez a hivatásuk. Ezek az emberek általában munka mellett és/vagy nagyon kevés fizetésért mentenek állatokat, és nem, nem mindet, hanem azokat, akik hatalmas veszélyben vannak, vagy teljesen magukra hagyták őket. Ha kicsit mélyebben beleásod magad egy-két alapítvány közösségi oldalába, arra is rájössz, hogy rengeteg megkeresést kapnak, amiket elutasítanak, pont azért, mert nincs kapacitásuk. De nem fognak nemet mondani elütött állatokra, pszichopatáknál senyvedő csontsovány állatokra, vagy olyanokra, akiket az út mellé dobtak ki, és senkit sem érdekel. Mert ők pont azért vannak, hogy az ilyen élőlényeken segítsenek. Ahogyan egy lelkiismeretes orvos sem b.sz ki senkit az utcára, csak mert az egészségügy túlterhelt, és valójában nincs kapacitása az x-edik embert ellátni.

És igen, sokszor kérnek adományokat, segítséget a követőiktől, bár őszintén nem értem, ez miért gond. Senkinek nem kötelező segítenie, viszont sokan megteszik anélkül, hogy puffognának a gyakorin, hogy nekik ez így nem tetszik, és "elmegy a kedvük" a segítségadástól. Ezek az emberek általában azért segítenek, mert van miből, fontosnak tartják, amit ezek a szervezetek csinálnak, és részt akarnak venni benne legalább ilyen módon. De nem kötelező segíteni. Ha nem akarsz, hát ne tedd.

2023. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
#18 Szerintem aki nem képes átlátni, amit a #14-es válaszban írtam, és igenis azt mondani hogy nincs kapacitásuk megmenteni azt a haldokló állatot, és veszélybe sodornák vele a működésüket és az összes ott lévő állat életét, az nem való állatmentőnek. Itt életekről van szó, nem részvényekről vagy mittudomén, nem lehet úgy hozzáállni, hogy jaj hát nincs abszolút semmi pénzem rá de megmentem aztán majd lesz ami lesz.
2023. szept. 28. 11:47
 20/22 anonim ***** válasza:

19, Pont most írtad le a lényeget. Életekről van szó. Életveszélyben lévő állatot tiszta lelkiismerettel nem hagyhat sorsára az állatmentő.

(És most természetesen nem arra gondolok, hogy Micike jajj mán megin megesett, vigyék innen a kölyköket, vagy zsákba kötöm őket, hanem a valóban segítségre szorulókra.)


Egyébként a túlvállalom magam és koldulok az pont a Micikék kölykeit befogadó magánmentőknél jellemző, de őket ne vedd egy kalap alá a komolyabb alapítványokkal azért.

2023. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!