Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költöztetek stresszes macskáva...

Költöztetek stresszes macskával? Hogyan tudom megkönnyíteni neki ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Alapból gyenge idegzetű és beteges macskám van, most költözni fogok, ráadásul duplán, mert egy hónapra átmeneti megoldást kell találnom. Még csak a rámolásnál tartunk, nagy jövés-menéssel, egy szobából már "raktár" lett és a cica egyre rosszabbul van lelkileg.

Nem tudom, hogy fogja viselni a kétszeri költözködést, nagyon aggódom érte.


2010. okt. 18. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki feliway párologtatót.
2010. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

vigyed magaddal az ismert dolgait. Ugyan az az alom tál legyen az új helyen is, ugyan az a pléd, fekhely,tálkák.

Legyenek ott az ismerős szagok.

Szerezz be egy papírdobozt, amit bezársz és ajtót vágsz rá. Már most hozzá lehetne szoktatni. Legyen neki egy olyan hely, ahova el tud bújni, benne az ismert rongyával, és ezt a bunkert az átmeneti, majd az új helyre is cipeld magaddal.

2010. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mikor született egész pontosan a cica?:)
2010. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó tippjét fogadd meg! Ez a készítmény boldogsághormonokat bocsát ki a levegőbe, amitől a macska megnyugszik, kiegyensúlyozottabbá válik!
2010. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a feliway-re én is gondoltam, meg fogjuk próbálni és a búvóhelyet is, mert tegnap óta a rumlis szoba legsarkába bújik el szegény, kivéve amikor velem alszik. Természetesen a megszokott holmijait mindenhová viszem.
2010. okt. 18. 14:44
 6/10 A kérdező kommentje:
3 és fél éves a cica, fél éves kora óta húgyúti betegséggel kezelve, ez is valószínűleg a stressztől alakult ki nála, ezért féltem nagyon.
2010. okt. 18. 14:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Én költöztem már gyenge idegzetű macskával. 2 macsekom volt, és őt féltettem nagyon, és mégis jobban viselte az egészet, mint a másik, aki a "bátor". :)
2010. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Húgyúti betegség aligha alakul ki stressz miatt. Eddigi olvasmányaim alapján én inkább száraztápos etetésre gyanakodnék.

Ami viszont szintén lehet a stresszes állapot oka. (Ha mást nem is, de az emésztőrendszerét biztosan stresszeli az a természetellenes mennyiségű emészthetetlen anyag, ami tápos etetéskor "természetszerűleg" áthalad rajta.)

2010. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindíg vegyesen kapott száraz és nedves tápot, emellett elég vizet is iszik a cica. A betegsége óta 80%-ban prémium minőségű gyógytápot kap, a hólyagkövek képződése ellen. Egyébként az orvos (remek szakember) már antidepresszánst is akart neki adni, épp azért mert véleménye szerint az idegállapota előhozhatja a betegségét. Én viszont gyógyszert nem szeretnék adni neki.

Egyébként megvettem a Feliwayt, már be is van kapcsolva, remélem segíteni fog.

Köszi a válaszokat!

2010. okt. 18. 19:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyógytáp, hehe. Szárazat gyártunk olyan beltartalommal, amit a macska természetes körülmények között sohasem enne. Pár évre rá rájövünk, hogy kövesednek a macskák. Kiderítjük, hogy miért, ezért keverünk a tápba emilyen vegyianyagot, de évekre rá kiderül, hogy ettől meg amolyan követ kapnak. Ekkor újabb vegyianyag belekeverése következik, majd magabiztosan elnevezzük a terméket "Kövesedés Elleni Gyógytáp"-nak, addig is, amíg ki nem derül, hogy ez meg milyen követ okoz.

Ki emlékszik már arra, hogy az egész onnan indult, hogy a macskának, mint húsevőnek 70% víztartalmú hús helyett 10% víztartalmú, húst csak nyomelemekben tasrtalmazó, vitaminozott biohulladékot készítettünk étel helyett?

2010. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!