Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskára csengő vadászat ellen?

Macskára csengő vadászat ellen?

Figyelt kérdés

Mikor hozzám került nem ölt meg egy madarat sem, amiről tudnék. Az udvarunkon szokott lenni néha, de inkább a házban.


Adtunk rá egy csengőt, mert tartottunk attól, hogyha nagyobb lesz, veszélyt fog jelenteni a madarakra.


4 hónapig rajta volt a csengő.

Ez idő alatt elkapott 3 madarat, akik sikeresen megmenekültek.

Megölt 4-et, egyet pedig súlyosan megsebesített.


Levettem róla a csengőt, mondom így nincs értelme, úgyis csak idegesíti, funkciója konkrétan nincs is.


Lassan 2 hónapja már, hogy levettük róla a csengőt. Egyetlen egy madarat nem kapott el.


Mondanám, hogy ez csak véletlen, de akkor is fura.

Nyilván majd akkor jelenthetem ki, hogy a csengő miatt gyilkolászott, ha eltelt legalább fél év.


2023. okt. 11. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a csengo miatt olt.

Nem tudom feltunt-e, de osz van. Kevesebb a madar mar egy ideje, nalunk legalabbis.

Ennyi lehet az oka.

2023. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

A csengö egyedül a macskát idegesíti, a vadászatban nem akadályozza.

A madarak közül meg eleve azokat tudja megfogni, amelyik beteges vagy figyelmetlen - ha ezeket nem ez a cica kapja el, akkor más ragadozók, ezek garantáltan nem élnek sokáig, ez a természetes kiválasztódás. Nyáron meg eleve sokkal több madár van, ami levadászható, mert a sok fióka miatt többen vannak.

Vedd le a macskáról a csengöt véglegesen, azzal tényleg csak öt teszed idegessé.

2023. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Genyó dolog csengőt rakni egy ragadozóra.
2023. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#3 igazából más fürge állatra is...
2023. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Levettem róla. Próba volt.


Ugyanannyi madár van most is. Kilépek az udvarra, már kettő repül is elfelé.

2023. okt. 11. 11:47
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Próba s 4 hónap?? A próba max. néhány perc!
2023. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy a csengő olyan módon idegesítette, hogy attól több volt benne kicsit az agresszió.
2023. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

3 nem csak genyó dolog, hanem veszélyes is, mint a nyakörv.

Fennakadhat bárhol, felekeszthatja magát stb.


Illetve régebben itt is írta valaki, hogy látta, amikor egy csngős macskát kicsinált a kutya, mert jelezte szeépen a csengő, hogy "erre vagyok ám".

2023. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Van aki azért rak csengőt a macska nyakába, hogy hallhassa merre jár. Állítólag a macska meg tud tanulni úgy is járni, hogy ne csengjen a csengő.

Nálam az erkélyen két cinegét is elkapott a macskám az egyik télen, teljesen egészséges madarakat, amik a szomszéd erkélyen kilógatott madáreleségre jöttek. A két erkélyt elválasztó rács oldalán villámgyorsan kilendülve, úgy kapta el az egyiket, hogy szegény madárnak a kis, vékony lába is leszakadt. Be is hozta azokat, de sajnos, egyik sem élte túl.

Kértem, hogy tegyék el onnan a madáreleséget, azóta nem fogott madarat, csak hatalmas éjjeli lepkéket és zöld lombszöcskéket. Amelyiket tudtam, kimenekítettem a karmai közül, de volt, hogy már késő volt.

2023. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

:D jah a pròba max nèhàny perc

Hát ez azèrt szerintem rohadtul nemigaz

2023. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!