Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát lehet idomítani,taníta...

Macskát lehet idomítani,tanítani ugyanúgy, mint egy kutyát?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 23:16
 1/10 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%
Nem pont ugyanúgy, mert sokkal makacsabbak, kevésbé érdeklődőek, nehezebb őket motiválni. De lehet. Sok türelem, gyakorlás, következetesség kell hozzá.
2023. okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van az a mondás, hogy:

"A macskát mindenre meg lehet tanítani. Amit ő akar."

2023. okt. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Kíváncsi vagyok,van-e itt olyan,akinek sikerült.
2023. okt. 14. 23:38
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem lehet tanítani semmit neki. Nem jelentesz számára semmit.
2023. okt. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4. de te adod a kaját ennyi,ha nem adnád megenne.

Amugy mindenre megtanitható ha ő is akarja,de nem akarja.

Bár a kilics használatát eléggyorsan megtanulta...pedig azt pont nem tanitottam volna neki.

Tudja bosszantani vele a kutyát.

2023. okt. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Idomítani sohasem akartam és nem is értek hozzá de van pár tiltott hely és viselkedési forma amit azért sikerült 1-év alatt tudatosítanom benne. Nem mondom, hogy időnként nem próbálkozik a határai feszegetésével de már rászólnom sem kell ilyenkor iszkol magától ha látja, hogy lebukott.:D Hát igen, amit ő is akar arra könnyebb megtanítani de a kitartó tiltás azért hat rájuk is, pláne ha nem csak tiltunk hanem alternatívát is felkínálunk neki.
2023. okt. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Az enyémet nem lehet sehogy se. Vad én nem tudom. Hát hónapos és egyszerűen olyan mint egy kutya: harap, karmol és a lábom szárát is harapná meg morog. Mikor hizeleg akkor dorombol és odabujik mellém és nem enged el. Azt hiszem kutyának készült csak macska lett belőle.

Olyan huncut hogy megérzi mikor mennék valahova és akkor garantáltan hizeleg és nem tudom otthagyni. Ott lehet hagyni egy macskát aki bújik hozzám és dirombol és ő a mindenem? Mikor nem megyek sehova azt is tudja és akkor egész nap rosszalkodik. Hanem harap, karmol, zörög akkor a szekrény tetejére ugrik. Eddig csak a szobámba csinálta de úgy veszem észre a konyhaszekrényen is dolgozik mert az ikonok le vannak verve meg a bögre be van esve a mosogatoba. Olyankor dolgozik a konyhába mikor a szobába vagyok. Állandóan nem lehetek a sarkaba mit csinál.

2023. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Egy kutya nem csinálja, az csak játszik. Egy kutya képes társként kezelni a másikat. Egy macska nem.
2023. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Tény ,hogy másak. A kutya boldogan szolgál minket, a macskát általában mi szolgáljuk ki.:D Ha nem kizárólag háziállatként kezeljük, ők is részévé tudnak válni egy családnak. Hogy miként tekintenek ránk emberekre azt meg nem mondom de, hogy nem közömbösek irányunkba az biztos. Ép úgy várják haza a hiányzó családtagot mint a kutyák és a maguk módján az örömüket is kifejezik ha megjön. Akkora és olyan mértékű kötődést én sem tapasztaltam macskáknál mint amire a kutyák képesek de azért kötődnek ők is.
2023. okt. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor mondom a megoldást: igen,pont úgy idomíthatóak. Próbáljátok ki Youtube videók alapján klikkerrel,jutalomfalattal. Meg fogtok lepődni.
2023. okt. 16. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!