Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik színű macska számít 3...

Prókátor kérdése:

Melyik színű macska számít 3 színűnek?

Figyelt kérdés

Egy ordas (világosabb-sötétebb szürke csíkos) macska, néhány vörös csíkkal, folttal. Ez 3 színűnek számít?

Vagy a szürke csíkosság az csak 1 szín?



2023. okt. 15. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szürke/barna csíkos az a cirmos macska.

A háromszínűek az a tricolor és a teknőctarka. Bennük fekete, fehér és vörös színek is vannak. (A tricó a foltos, a teknőc meg az, amiben furán kavarognak a színek.)

2023. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
88%
A vörös macskák is cirmosak.
2023. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es, nem mindegyik, van tiszta vörös, cirmoscsík nélkül.
2023. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Istenem de imádom a háromszinü macskákat. Úgy tudom azok lányok inkább amelyikbe van vörös szín meg három színű.

De az én Foltoshátú macskám fiú és ő meg olyan hogy a haza szürke halvány sárga beütéssel, a háta végén van egy halvány rövid fehér csík és a farka szürke - fekete csikozott. A hasa fehér de fekete pöttyök vannak rajta és néhol vörös szín is van. Nem tudom milyen falyta lehet de nagyon szép és hosszúkás macska.

2023. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es!

A trikolor cicák alapesetben mind nőstények, ha mégis hímek, ott általában kromoszóma rendellenesség van :)

2023. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én macskám egésséges! Sokkal jobban érzi magát Ming én és jobb az idegrendszere mint nekem. Ha valami leesik vagy zörög én reflexből felirdirok ő meg élvezi vagy ha velami leesik játszik vele, görgetni és zajol vele. Lehet teknőc tarka a macskám.

Mert a háta szürke halvány sárga beütéssel és a lábai is szürkék fehér foltokkal.

Inkább csak teknőc tarka lehet ez a Foltoshatu mert a szürke szín dominál.

Amelyik tricolor az azt hiszem hogy fehér és van benne vörös, fekete meg barna. De fehér alapból.

2023. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A teknőcök is lányok 99%-ban. A vörösek meg szinte mindig fiúk. Ez szimpla genetika.

Ha a tied trico/teknőc és mégis fiú, az nem jelenti, hogy beteg, nem erre célzott az előző. Csak hogy genetikailag eltér a normáltól.

2023. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 A rendellenesség és a betegség két különböző dolog, amit a tudomány is megkülönböztet. A rendellenesség nem feltétlen okoz betegséget, csak eltér a normálistól. A teknőctarka/trikolor színért felelős gének az X kromoszómán öröklődnek, akkor jelenik meg a macskán, ha kettő darab X kromoszómája van. A nőstényeknek két darab X kromoszómája van, míg a hímeknek 1 X és 1 Y kromoszómája, ellenben egy igen ritka genetikai rendellenesség (Klinefelter-szindróma) miatt az élőlénynek lehet két X és egy Y kromoszómája, vagyis a nemi kromoszómák XX vagy XY helyett XXY lesznek. Az XXY nemi kromoszómával rendelkező egyedek hímek, de mégis a nőstényekhez hasonlóan két darab X kromoszómájuk van, így a nőstények tulajdonságai előjöhetnek ezeken a hím macskákon. Ellenben minden teknőctarka/trikolor hím meddő. Egyébként tudtommal a meddőségen kívül nincs más hátránya a Klinefelter-szindrómának.
2023. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor legalább nem kellene ivartalanítás ha meddő volna a macskám. Úgyis csak benti. Az nagyon jó lenne.

Valami lehet benne hogy meddő mert 6 hónapos és nem jelöl meg nem csinál parzo meg leuralo mozdulatokat tárgyakon.

2023. okt. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!