Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen a személyisége, vagy...

Ilyen a személyisége, vagy még változhat?

Figyelt kérdés

3 napja van nálunk egy 9 hetes kiscica. Első gazdija mondta, hogy nagyon barátságos már most, gyerekekkel játszott, aludt stb.

Mióta nálunk van nagyon hamar megszokta a környezetet, mindennel játszik, rengeteget futkározik, ha nem aktívkodik, akkor alszik 2 órákat.

A szeretet kimutatása eddig abban merül ki, hogy követ minket, este bemászik mellénk, nyávog ha figyelem kell neki, és ha haza érünk dorombol egy keveset (de csak pár mp-et)

Ha ölbe veszem vagy kézbe, általában kimászik és leül mellém. Ha nálam van nem nagyon szereti a simogatást.

Szeretném elérni, ha egy kicsit barátságosabb lenne és jobban szeretné a simogatást meg az ölben tartást, mert konkrétan rosszul esik, hogy nem szereti ha babusgatom.

Veletek ez hogy volt? Lehet, hogy még időre van szüksége? Lehet ezzel kezdeni valamit vagy egyszerűen csak ilyen marad?



2023. okt. 13. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

9 hetes.

Boven valtozik meg. De ha meg nem, akkor is el kell fogadni, a macskak ilyenek. Nekem 2 bentim van, az egyik szinte ram se nez, annyi nala a max, hogy lefekszik az agy vegebe, ha en is ott vagyok. Simogatast gyuloli, felemelni se nagyon lehet.


A masik meg ha rajta mulna, egesz allo nap csak az olemben lenne. Ugyanazt a “nevelest” kaptak, szeretetteljes kornyezet, 10 hetes koruktol nalam vannak, testverek. Es megis nagyon masok.

2023. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha rád akarná valaki ugyan ezt rád erőltetni te hogy éreznéd magad? Embereknek is más a szeretetnyelve, mégsem jelenti azt hogy nem szeretnek. Egyébként tényleg benne van a pakliban is hogy változik még. Akár ahogy felnő, de nagyok sok cica idős korára lesz bújós, vagy egy műtét/baleset bármi után, de alap járaton szerintem ez többnyire így marad. Minden esetre játszik veletek, mellétek fekszik, dorombol stb… és mindenek felett egészséges! Szerintem ennek önmagában örülni kell, próbáljátok elfogadni olyannak amilyen, és figyelni arra hogy neki meddig esik jól valami!
2023. okt. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Hagyni kell hogy megbucizzon ha lehajolsz hozzá és akkor kedves lesz
2023. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Igen persze belegondoltam, hogy nem játékszernek hoztuk a macskát, de ettől függetlenül kíváncsi vagyok tapasztalatokra, meg, hogy esetleg valamit máshogy kéne -e csinálnom

Köszi a választ

2023. okt. 13. 10:12
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Vedd a kezedbe az irányítást. Babusgasd, simizd, tartsd az oledben, ne engedd hogy elszaladjon. Ne hagyd hogy rabszolgát csináljon a cicus belőled.
2023. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha ráerölteti magát annak az lesz a vége hogy távolságtartó lesz a macska. Ez egy kétoldalú kommunikáció, a macska figyeli a mi jelzéseinket, kommunikációnkat, nekünk is tisztelni kell az övét.
2023. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
6 Ennyire azért nem kell túlgondolni. Nem emberi agyuk van. Mindent ösztönösen csinálnak. Ha tudja a cicus hogy nála erősebb vagy és meg tudod védeni akkor bújni fog állandóan.
2023. okt. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te eteted? Mert szerintem az is számít. Meg kell várni, hogy ő jöjjön oda hozzád és akkor finoman simogatni. Rettentő különféle személyiség mindegyik. De nagyban attól is függ, hogy kint vagy benti a macska. Ha hozzám jön és nyugodt akkor semmi gond, de ha hozzám jön és nem hagyja, hogy simogassam (harapdál, karmol) akkor lerakom a földre. Vagy kiviszem a szobából pár percre. Tudja hogy velem ne szórakozzon :)
2023. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem minden macska bújós, tartsd tiszteletben mit szeretne. Egyértelműen jelzi h mennyi babusgatást igényel, ne akarj tőle többet, mert úgyis csak annyit kapsz amennyit ő szívesen ad.
jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!