Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki mivel eteti a cicáját és...

Ki mivel eteti a cicáját és mennyi ideig eszi ugyanazt?

Figyelt kérdés
Próbálom összeállítani az étrendet mert 3 macskánk van. Kettő mindenevő viszont az utolsó érkező felnőtt és egész máshogy etették egészen mással. Amit mi adtunk neki hányt,fosott tőle. Alutasakosba válogatós nagyon de néha azt is kéne viszont nem merem mindennel nehogy megint baja legyen. Úgy döntöttem 2 féle tápot keverek nekik mert az egyik gyomorkímélő a másik a veséknek jó és a legidősebbnek már volt egy műtétje húgykő miatt. Meddig érdemes ezt a tápot adni nekik? Etethetem őket ezzel addig amíg meg nem unják akár életük végéig? :D mind a három ivartalanított fiúcska. Ötleteket várok mert túl sok pénzem ment már el arra hogy válogassak aztán senki ne egye meg.

2023. okt. 16. 01:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Hát, pedig próbálgatni kell, ez csak így megy.

Nekem pl az ivartalanított fiú cicám, aki 5 éves lesz mindjárt, mai napig kölyöktápot eszik, mert minden mástól lefogy.

2023. okt. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Olvass utana, hogy mikkel vannak tele a bolti eledelek. (Az mindegy, hogy olcso vagy draga fajta.) Valamibol az allatorvosoknak is elni kell ugye.

En inkabb magam fozok a hazi allatoknak es sosem kell allatorvos, nincs fosas, hanyas. Regen, amikor nem is leteztek bolti eledelek, nem is hallott senki rakos meg mindenfele betegsegben szenvedo allatokrol. Csak amiota bolti kajakkal eteti oket mindenki. Es amugy nem dragabb osszessegeben, ha fozol nekik. De te tudod, te dontesed.

2023. okt. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Alutasakosba válogatós nagyon de néha azt is kéne" - miért kellene? Csak víz meg ízfokozó. Örülj, ha nem erőszakolja ki tőled.

"a másik a veséknek jó és a legidősebbnek már volt egy műtétje húgykő miatt" - a vesekímélő táp és a húgykő képződés elleni táp 2 különböző dolog. Amíg nincs vizeletürítési probléma, addig az utóbbi is felesleges, persze, nem ártasz vele.


Én amúgy szárazat adok nekik, az egyiknek gyomorkímélőt, a másiknak húgykő képződés ellenit.

2023. okt. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát 2-tes ne haragudj legyek rossz gazdi de van amikor még magamnak sincs időm főzni nemhogy 3 macskának. A legidősebb erőszakos követeli az alutasakost viszont ez a táp megelőzésnek van mivel ha már problémái vannak akkor már hiába adnám neki. Azért írtam így mert több dologra is jó elméletileg szóval a veséknek is meg a húgyutaknak is. Egyébként purina termék mind a kettő nem tudem esetleg ezekről van e véleménye valakinek.
2023. okt. 16. 09:02
 5/15 anonim ***** válasza:
Szárazból egyfélét kap (Real nature Freshwater fish). Nesvesből váltogatom az izeket mert kétszer ugyanazt nem eszi meg egymás után. Premiere tuna konzerv, Premiere tálcás marhás/bárányos/nyulas. Tasakos Premiere, Select Gold stb
2023. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Aldi Shah alutálkás kb 5 ízben meg Prevital alutasakos az is kb 5 ízben. Reggel-este 1db-ot elosztok a két cicának, mindig másmilyent.

Napközben meg éjjelre száraz táp van nekik, abból Purina One Steril marha-lazac, Urinary csirke, Hairball pulyka fajtákat egy dobozban összekeverve kapnak.

2023. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem Hairball hanem Indoor a pulykás
2023. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Kéz cicám van. 5 kg és 3kg.Shelma-t kapnak már egy éve.

[link]

Sosem húzzák a szájukat vagy hagyják érintetlenül. Mondjuk kedvenc ízük az van pl.:a marhásat nem eszik olyan jóízűen mint a halasat. 88% összesen a hús, de 30-40 körüli mindegyikben a az adott íz pl.: hal, csirke, pulyka stb.

Tápból az orijen six fish a favorit de arra nekem sincs mindig pénzem így általában vagy a Lidl tápot kapják.

Ebből a csirkéset: [link]

Vagy a lazacosat:

[link]

Vagy a shelmát(lazacos, ivartalanított cicának valót).

[link]

2023. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A select gond egy elég drága táp az nálunk is fogyott rendesen próbáltam olcsóbban kihozni de még egészségesen. Nálunk a halas cuccok annyira nem fogynak pedig kaptak olyat hogy még majdnem én is megkívantam ezek meg ránézni is alig voltak hajlandóak nemhogy megenni. :D szóval ha egy kis alussal keverem néha napján akkor megoldható hogy jó ideig elfogadják ezt a tápkeveréket és nem fognak még engem is megutálni?
2023. okt. 16. 17:27
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként pont a premiere táp volt az ami alul felül jött belőle kifele. Én meg örültem hogy találtam olcsón tápot.
2023. okt. 16. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!