Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicàknak lehet baja, vagy az...

Cicàknak lehet baja, vagy az nagyon nem higiénikus, ha ugyanazt a fogkefét használom náluk?

Figyelt kérdés

Együtt èlő, egészséges cicàkról van szó, akik nyalakszanak egymással, meg minden, de azèrt akkor is fura lenne, nem? Veszek majd a màsik cicànak fogkefét, csak addig gondoltam.

Köszi, előre is!


2022. nov. 2. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Miért kell mosni a fogukat? Még nem is hallottam róla. Miénknek szép, fehér lepedékmentes a foga. Fogkrémet is használsz?

Egyébként nem lesz bajuk szerintem ettől.

2022. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Lehet egészségesek, na de mégis jobb az elővigyázatosság, úgyhogy jobb ha külön fogkefét használsz. Meg a nagyobb higiénia miatt használjátok szájvizet is! Naponta legalább kétszer öblögessenek.
2022. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Hogy csinálod ezt? A mi cicáink nem igazán tűrnék el a fogmosást, a kisebbek fújással, a nagyobbak egy-egy (elsőre) játékos ütéssel nyilvánítanának véleményt. Másodjára már lehet nem játékos lenne a csapás...


Bár van aki buttplug eszközt is tesz a macska fenekébe, hát én elképzelni nem akarom, hogyan. A mieink erre is elég morcosan reagálnának, egyedül az orvos esetében nyugszanak meg érdekes módon, pedig ő időnként megkínálja 1-1 eszközzel a helyet, ahová nem süt be a nap...

2022. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Külön fogkefét kell használni.
2022. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
56%

Én sem hallottam ilyet még. Egyébként valahogy úgy lenne nálunk is, mint ahogy a 3-as írja és mivel egy több mint 8 kg-os Maine Coon kandúrról van szó, nem is kísérleteznék.:)

De tényleg érdekes, hogy otthon micsoda hisztit képes csapni a bolhairtó csepp miatt is, ami egyáltalán nem fájhat, az orvos pedig úgy nyeleti le vele a tablettákat és adja az oltásokat, hogy meg se rezzen.

2022. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
biztosan nem használnék egy fogkefét (ha használnék) egy stomatitis mellé nem kell még egy
2022. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

En hallottam mar ilyenrol, csak egyszeruen nem ertem mire jo ez. Ha a macska szaja budos es azert akarod mosni, akkor nagy esellyel valami baja van, altalaban fogko, tessek orvoshoz vinni.


Amugy meg ha eleget rag kemenyet es nem csak puha kajaval eteted, nem kell mosni a fogat, mert a ragassal megelozheto a fogko.

2022. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tudom, mi lett ezzel a világgal......macskának fogat mosni, körmöt vágni, ruhát adni rá..... én vagyok hülye, vagy .....hát komolyan nem tudom!
2022. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

8-as,mondjuk kormot vagni pont kell, ha benti es nem koptatja maganak, de nyilvan nem tovig vagod, csak annyira, hogy vissza tudja huzni normalisan :)

Az en cicamnak ha tulno a korme, akkor nem tudja visszahuzni es kenyelmetlen neki nagyon.

2022. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

9# öreg benti cicám van, hoztunk fel az emeletre fatörzset, elintézi a körömvágást magának.

Most komolyan: látok kisállatokat beöltöztetve.... mint a tévébe az 5-6 éves gyerekek divatbemutatója - na az is visszataszító.

Hát van a jószágnak bundája, minek arra kabát?

Maradi vénség vagyok - ennyi.

2022. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!