Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valaki szerelmes a...

Lehet valaki szerelmes a háziállatába? Létezik szerelem ember és állat között?

Figyelt kérdés
Úgy érzem megorulok a cicamert, annyira szeretem őt. Mindennap alig várom hogy azt a puha szőrét végigsimitsam és érezzem a bőrömön. És persze azt is, hogy széjjel pusziljam.

2023. okt. 16. 12:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát biztosan létezik ilyenfajta pszichés betegség is, de feltételezem nem arra gondolsz.


Nem szerelem az, csak igen erős érzelem, már-már rajongás. Én is van hogy azon kapom magam, hogy csak mosolyogva bámulom a kutyámat, és felhőtlen boldogságot érzek, vagy hogy elgondolkodom mennyire szeretem, és mennyire nem lehet ezeket az érzelmeket szavakba önteni. Na de na! Azért ezt ne nevezzük szerelemnek, mert ott válik betegessé a rajongás.

2023. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Salx Narval ***** válasza:
72%
Nem, legalábbis épeszű emberek nem éreznek így az állataik iránt. Feltételezem még nem voltál szerelmes soha és ezért írsz csak ilyen baromságokat.
2023. okt. 17. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Hofi: "lehet e nem i életet élni a kecskével?" Nem ,nem lehet. Neked egy társra van szükséged. A cicágat pedig rajongásig szereted mint én az enyémet
2023. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Én is azt érzem. Még tudnám enni a cicám jó értelemben. Mikor meglátom széjjelpuszilnám meg öröm fog el. Ugyanígy ha anyunak meglátom Szívemet is. Ő egy másik macska és nagyon szeretem.
2023. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kevered az érzéseket. Szereted a macskád, és ez nagyon jól van így.

Én férfi létemre agyon simizem puszilgatom a cicámat, mert igen nagyon szeretem. De nagyon fontos azt leszögezni, hogy ez nem szerelem. Ez szeretet ami egy nagyon nehezen múló állapot.


Az emberek egymás iránti hirtelen szeretetének a megnyilvánulása az, amikor új még egy kapcsolat az ujdonság varázsa, az érzés miszerint örülünk, boldogok vagyunk, hogy rátaláltunk egy másik emberre akire számíthatunk akibe a bizalmunkat maximálisan belefektetjük, ezt nevezzük szerelemnek.


Ebből a szerelemből lesz később szeretet. Ami aztán vagy sírig tart, vagy elmúlik. De egy pár is sok esetben elhidegül egymástól, ami egy hosszú folyamat.

Ha valaki meg csalja a másikat és lebukik, az többnyire azért történik, mert a harag, a csalódottság sokkal erősebb mint a szeretet. De, a szeretet még ekkor is megvan. Ami ugyancsak nehezen múlik.


A lényeg, hogy nem szerelmes vagy a macskádba, hanem szereted.

2023. okt. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Inkább valamilyen transzcendentális kötődés tud létrejönni ember és macska között (gondolom, ember és kutya között is).
nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyszer valaki azt kérdezte itt, hogy el lehet-e venni egy macskát feleségül? Azóta néha azzal viccelődöm, hogy Zsófi cicánk a cica menyasszonyom.
nov. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!