Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehetett a baj végül?

Mi lehetett a baj végül?

Figyelt kérdés

Született két kiscicám. Már az elejétől úgy ragaszkodtam hozzájuk, néha volt, hogy behoztam őket és simiztem is őket óvatosan. Az anyjuk foglalkozott velük utána is.

Már szépen szaladgáltak, meg minden. Kb 3 hetesek letettek már, vagy talán egy picivel több, sajnos nem tudom. Egy idő után már arra voltam figyelmes, hogy sokat sírtak. Próbáltam nekik adni párizsit, szóval ha már az anyja nem is feltétlen etette őket, tőlem azért időnként kaptak ételt.

Még 3-4 nappal ezelőtt tök jó kedvűek, mozgékonyak voltak. Volt egy nagy kedvencem, akit szerettem volna magam mellé behozni. Viszont annyira hasonlítottak egymásra, hogy nem tudtam őket megkülönböztetni sokszor már.

Elkezdett dőlöngélni a kiscicám, és rengeteget nyivákolt. Itt is ugyan úgy próbáltam tápszerrel is etetni, illetve próbáltam szintén párizsival etetni őt. Nem javult a helyzet. És sajnos másnapra már úgy találtam rá, hogy nem élt.

Addig a másiknak sem volt problémája, viszont akkor már rajta is láttam ugyan ezen jeleket. Dőlöngélt, nyivákolt, próbáltam etetni tápszerrel őt is, erőszakkal próbáltam nyeletni vele az enni valót. Estére úgy tűnt, hogy picit jobban van, bár remegett szegény, meg akkor nyivákolt, mikor kakálnia kellett. Aztán még reggel aránylag jól volt, bár folyamatosan el akart bújni az ágy alatt. Akkor megint megetettem.


Majd dél fele hazajöttem munkából ebédelni, akkor már úgy találtam rá, hogy először azt hittem, hogy elpusztult ő is. Merevedettebb volt, nyitott szemmel, mint a tesókája is. Viszont láttam rajta, hogy nincs jól. Még akkor is próbáltam őt megetetni, amit csinált is végül.


Aztán vissza mentem dolgozni, és fél 4 fele jöttem haza, viszont addigra ő is elpusztult :'(


Féregtelenítőt adtam mindkettőnek, nem tudom, hogy lehet e köze az elpusztulásukhoz. Az egyiknél láttam csak fixen, hogy féreg jött ki a kakijával, ezért adtam nekik féreghajtót.


Nagyon depis vagyok, hogy ez lett velük.


Sajnos nem lett volna pénzem orvoshoz vinni őket, mert olyan helyen vagyok, ahol eleve még magam se tudom igazán eltartani. :(


2023. okt. 17. 18:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Igazából volt a nagymacskának be adva fazékba kaja, arra is figyelmes lettem, hogy abba is elég nagy férgek lettek a már romlani kezdő kajában.

De én azt végül ki is tettem onnét.

2023. okt. 17. 18:56
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Fúj.

A baj az volt, hogy undorító körülmények között próbáltak életben maradni szerencsétlen macskák, de a sors úgy döntött, jobb nekik nélküled.

Ha ennyire szar helyen élsz, magadat is alig tudod ellátni, akkor nem kéne még állatot kínozni magad mellett, nemhogy még szaporítani.

2023. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Sajnos ha férgesek voltak, orvos és gyógyszer nélkül nem nagyon tudsz mit tenni. A férgek miatt nem szívódik fel a tápanyag a belükben, mert azok elszívják azt. Sajnálom, hogy meghaltak, de te mindent megpróbáltál! Nem a te hibád. Sajnos nem mindig telik orvosra. Legközelebb ne párizsit adj nekik (szerintem az emberi fogyasztásra is alkalmatlan), mert abban gyakorlatilag nincs is hús. Boltban kapható olcsó macskaeledel is jobb, mint a párizsi. De itt a férgesség volt a fő baj. Fel a fejjel! Ölelés!
2023. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, most olvastam a kommented, hogy eleve férges volt a kajájuk….. hát így azért más a gyerek fekvése. Friss víz, megfelelő tápanyagú kaja muszáj, különben ne tarts macskát. Ha ivartalanítani nincs pénzed, zárd be a tüzelő nöstényt pár napra.
2023. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Provokatív kérdés. Kitaláció az egész.

Kérdező! Eltúloztad kissé. Jó tanács! - sokszor a kevesebb több!

Gyenge próbálkozás! 😆

2023. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ahha, provokatív... a kajában durván két nap után látszódtak férgek. Nem egyből. A hátra maradt apó daraboknál látszódott már csak. A kis macskák nem ették még ezt a fajta kaját. Közmunkás vagyok, sajnos nem sok pénzt kapok.

A nagymacskának szoktam venni száraz tápot, de a kicsiknek még nem jó. Próbáltam nekik tápszert venni, én azzal akartam etetni őket. Nem voltak igénytelen köryezetben se, mert a ruha is cserélve volt alattuk.


Jaja, azért vagyok depressziós hogy elpusztultak, mert olyan jó érzés ilyeneket kitalálni. Nyomorék...

2023. okt. 17. 19:37
 7/11 anonim ***** válasza:
mérgezés is lehetett
2023. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Szegény állatok, ilyen körülmények között mégis mit vártál??? Állatkínzó.
2023. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Az lehetett a baj, hogy TE voltál a gazdájuk.

3-4 hetes macskának NEM adunk párizsit.

Újszülött (6-8 hetesnél fiatalabb) macskát csak és kizárólag az anyjukkal együtt "hozunk be" vagy "viszünk ki".

Sajnálom szegény cicákat, de jobb nekik így, mert veled csak szenvedtek volna.

Mielőbb ivartalanittatsd az anyamacskát, neked nem való cica (meg úgy általában, semmilyen állat, ha magadat sem tudod eltartani).

2023. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Te kérdező! Mégis mit képzelsz, hogy beszélsz itt emberekről? Azért látszik, hogy nem vagy okos. Maradjunk annyiban!
2023. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!