Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek sosem indult be magától...

Akinek sosem indult be magától a szülés, annak kiderült végül, hogy mi lehetett az oka?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi volt? Vagy mik miatt nem indul be magától egy szülés?
2023. szept. 12. 10:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha leírod, hogy hogy indítottak, milyen volt az indítás és utána maga a szülés, az is nagyon érdekelne. :) Az első babám 38. hét végén magától jött, most a második a 40. hét közepén sem akar sehogy sem kibújni. Folyton leállnak a fájások 4 perceseknél, pedig addig szabályosan indul minden.
2023. szept. 12. 10:36
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A második nem indult be. Szerintem azért, mert rá volt tekeredve a babára a köldökzsinór és nem tudott leszállni. Zselével indítottak betöltött 42. héten, pár óra alatt leesett a szívhang, sürgősségi császár lett belőle.
2023. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Azért nem indul még be a szülés, mert még nem áll készen a baba :) 40+-2 hét teljesen természetes, a 42. hétig (ha nincs komplikáció!) teljesen időben van a baba, ne sürgesd! Még a 40 hetet sem töltötted be, ha a 40. hét közepén vagy, miért kellene azonnal kibújnia? A fájások jóslók, nem egy megindult szülés áll le.


Nekem az elsőt kerek 42. héten indították, és elég volt egy méhszájérlelő tabletta, úgyhogy arrafelé lehetett a gond (utána "pillanatok alatt" megszületett a pici), a második 40+4-en indult magától.


Türelem, és kitartást! Könnyű szülést kívánok!

2023. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, 40+3 vagyok. :) Én is pont ettől félek, hogy esetleg rá van tekeredve a köldökzsinór. Időnként érzem, hogy nagyon lent van a baba feje, aztán mégis visszakerül újra magasra. A "beindult" szülést úgy értem, hogy 4x volt olyan, hogy 12-20 óra alatt szépen rövidültek, rendszereződtek, erősödtek a fájások, tágulási vérzés indult (az csak egyszer), és 4 perces fájásoknál (amik amúgy gyengébben fájtak, mint a másik szülésem 4 percesei, beszélni tudtam, de mozogni nagyon nem esett már jól), és aztán mindig 4 perceseknél egy fél óra alatt az egész úgy múlt el, mintha semmi nem lett volna. Jósló fájás csak nincs 12+ órán keresztül kevesebb, mint 10 percenként. Nem? És meleg vízre is begyorsult, nem múlt el. De örülök #2, hogy van olyan is, hogy ezek után minden rendben alakul. :) Nagyon nagyon szeretnék egy pozitív, természetes szülést. Az első is olyan jó volt.
2023. szept. 12. 11:22
 5/8 A kérdező kommentje:
#2 helyett #3-at akartam írni. :)
2023. szept. 12. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
40+0 NST szivhang leesett, flowmetrian borzalmas aramlas igy inditottak oxival teljesen zart mehszajnal, 2 ora utan surgossegi csaszar. Nem tudom, beindult-e volna magatol, vagy eppen miert nem indult. Meg joslom sem volt soha.
2023. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legtöbb esetben az orvos mondja hogy miért vagy mitől nem indult be a vajúdás, szülés. Fájás gyengeség, pszichológiai probléma, baba fennt van, köldök zsinór, zárt méh száj
2023. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül 41+6 született 3080 grammal, úgyhogy valószínűleg azért nem jött, mert pici volt még. Viszont utólag derült ki, hogy a méhlepény egy része levált a 38. héten, valószínűleg amiatt indulgattak be és álltak le a fájások.
2023. okt. 9. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!