Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ilyenkor ??

Mit tegyek ilyenkor ??

Figyelt kérdés

Az 5 hetes macskám 4 napja beteg.

Az első két napon “csak” napi egyszer ment a hasa és egyszer is hányt. De a második napon észre vettem hogy a hányásában vékony pár centis gilisztára hasonló volt. Elvittem állatorvoshoz egyből, féreghajtót adott, de csak 1 db tablettát, azt kell negyedelnem és 4 napig kell szednie. Nem kevés ez így neki ? Azt olvastam hogy amelyik macska férget hány annak nem elég a féreghajtó:((



2023. okt. 19. 01:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
4 napja már csak alszik nem eszik és nem is iszik
2023. okt. 19. 01:23
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj lenne innia és ennie, így nem fog életben maradni, főleg egy ilyen kicsi macska. Talán csak órái vannak már hátra. Normális állatorvoshoz kellene elninni, aki megvizsgálja és mond is valamit az állapotáról és csinál is vele valamit, nem csak ad egy féreghajtó tablettát. De minimum azonnal meg kellene itatni vagy infúzióra kötni.
2023. okt. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs más megoldás akkor akár kiskanállal is, de meg kell etetni, és itatni. Kamilla tea üresen esetleg még segíthet. 4 nap az rengeteg egy ilyen picinek, ne itt kérdezz, hanem csináld amit írtunk, máskepp nem marad meg.
2023. okt. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
98%
Azonnal vidd másik orvoshoz félő, hogy így is késő lesz már. Hogy nézhetted 4 napon át tétlenül, hogy nem eszik és iszik semmit, mégis mire vártál még 2 nap elteltével? Bocs, hogy felfortyantam semmi közöm hozzá de ez nem más mint felelőtlenség.
2023. okt. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
10-12 hetes korig az anyja mellett lenne a helye. Ő hol van? És a testvérei? Vagy talált cica? Ha ott vannak vele akkor szerintem mihamarabb karantén kellene mert beteg lehet a többi is. És sos normális állatorvoshoz kellene vinni!
2023. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Kamilla teát NEM adunk egy eleve kiszáradt állatnak, bszki!


Igazán jó lenne kiirtani úgy egyén szinten ezt a nevetsgées kamillateáztatást, amikor az SZÁRÍT. Nyálkahártya-szinten káros, legyen szó a szemről, vagy bármi másról.


Kérdező: a macskád haldoklik, mikor akarod orvoshoz vinni? (olyanhoz, aki ért is a szakmájához).

2023. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam magam. Igen, saját erőből nem nagyon eszik de kiszáradni nem fog mert fecskendővel etetem és itatom. Az állatorvos nem csak azt írta fel, hanem adott neki 2 injekciot meg valamit nyomott a szájába de már fogalmam sincs mit. Féreghajtó mellé Pro-pet pasztát is adott. Nekem csak az az érdekes hogy 1 db féreghajtót adott amit 4 napig kell szednie.

Mára már jobban van de még nem az igazi

2023. okt. 19. 09:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Anyja, testvérei nincsenek mert a volt gazdinak nem kellett a macska ezért befogadtam . 1 hete van nálam kb
2023. okt. 19. 09:46
 9/11 A kérdező kommentje:
Vagy csak azért adott 1 db tablettát a féreghajtóból mert kicsi még a macska ?
2023. okt. 19. 09:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Ne adj többet!
2023. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!