Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy macska "benti", az azt...

Ha egy macska "benti", az azt jelenti, hogy egyáltalán nem megy/mehet ki a szabadba?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy macska mozgásigénye kisebb,mint egy vizsláé, de valamennyi mozgásra akkor is szüksége van. Hogy éli ki a vadászösztöneit?

2023. okt. 19. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Igen, többnyire azt jelenti. Úgy éli ki a mozgásigényét, hogy fel-alá rohangál a lakásban, fel-le ugrál a bútorokra, vagy van neki saját kaparófa és egyéb macskabútor, és játszanak vele. Bejövő rovarokra vadászik. Ha van erkély, terasz, amit macskabiztossá lehet tenni, akkor oda is kimehet. Néhányukat pórázon kivisznek sétálni.
2023. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Benti cicám van, néha kiviszem sétálni, de nem nagyon szaladgál ott lent. Inkább csak szaglászik, és becserkészi a galambokat.


A mozgásigényét a lakásban szaladgálással fedezi. Erre van egy angol kifejezés is, "zoomies" :D


Emellett igyekszem minél többet játszani vele. Pingponglabda dobálás (veszem neki a rahedli játékot, erre a kínais pingponglabda-szett a kedvence) lézerpötty (ezt mindig fizikai játék vagy eldobott jutalomfalat követi, hogy legyen sikerélménye, ne legyen frusztrált), cicapeca...

2023. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Az előző válaszon túl, nálam kimegy a lépcsőházba is, és lemegy a pincéig vagy a negyedik emeletig, azután visszajön, vagy én megyek érte. Volt, hogy elszáradt levelet vagy celofándarabot hozott "zsákmányként". Erkély is van, de nem "macskabiztos".
2023. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. okt. 19. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem magában van, így együtt játszanak. Lakásban laknak, sose mennek ki, ha elköltözünk se fognak. Nekem ne üssék el, vagy agyon. Meg egy rakás fiv/felv pozitív macska van, ha véletlen találkozik egy olyannal, aztán összeverekednek (oké, hogy az enyém ki van herélve, de ha a két utcával arrébb élő felv + kandúr nincsen, akkor cseszhetem) akkor elkapja aztán onnnantól meg vannak számlálva a napjai. Persze, van akinek 10 éves a kinti macskája és nem kapott el ilyesmit, de ez addig van így, míg valaki a környékre nem költözik a pozitív bubkával, aki kijár. Olyan is van, aki nem tud róla, meg olyan is, aki tudja, de kiengedi, mert hát mit tegyen. Aztán szépen sorban lefertőzi egymást a környék összes macskája..
2023. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az egyiket egyszer kiengedtem a lépcsőházból éjfél körül. Első dolga volt, hogy felmászott a ház előtt lévő, 3 emelet magas fára, azt hittem, nem tud majd lejönni. De lejött, és 2 órán át nem tudtam megfogni, mert bement a legsűrűbb bokrok közzé. Hiába imádkoztam neki, mindtávolabbra ment, de arra figyelt, hogy lát-e engem. Mire sikerült megfogni, a földszinti szomszéd is kiszólt, hogy "uram, mondja már meg, mit keres a parkban éjjel háromkor?" Idegesen válaszoltam valamit, erre felismert.
2023. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Maximum pórázon vagy olyan kertbe ahonnan nem tud kiszökni

De ha pórázon kimegy már akkor is több oltás kell


Ha csak egyszer is kiengedi valaki a macskáját akkor akar egy perc alatt meghalhat.....

2023. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!