Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két cicával tényleg könnyebb,...

Két cicával tényleg könnyebb, mint eggyel? (benti cica tartás)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ket hete találtam egy kismacskát. Úgy voltam vele, hogy semmiképp nem fogom megtartani, de egyszerűen senki nem jelentkezett eddig érte. Közeli menhelyek sem fogadják, semmi. Nekem mar van egy macskam, aki baromi hiperaktiv, en az ellenkezoje es ez olykor okoz szamomra nehezsegeket. De nincs ezzel semmi gond, hisz imádom es beletorodtem, csak nem egyszeru.

Azt viszont nem szeretnem megkockaztatni, hogy rosszabb legyen a helyzet. Ismerosok mar az elso nap mondtak, hogy jot tenne a tesó, legalabb lefoglalnak egymast, nem az en figyelmemet igenyelne 0-24, de akkor meg teljesen elzarkoztam ettol. Pont emiatt meg nem is talalkoztak egymassal, nem akartam feleslegesen stresszelni az enyemet vagy megkockaztatni, hogy megszeretik egymást aztan a pici elmegy.

Barmilyen tapasztalat es barmi erdekel ezzel kapcsolatban, elore is koszomom!


2023. okt. 20. 05:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a viselkedésén lehet javítana a másik, mivel tényleg lefoglalná. Ha ez a gondod, akkor jó ötlet lehet. De mivel ugyan úgy meglesznek az alap igényei, egyértelmű, hogy dupla munka lesz gondozni őket.
2023. okt. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahol könnyebb, valahol nehezebb.


Remekül le tudják fárasztani egymást, nem fognak unatkozni, és kevesebbet is duhajkodnak majd neked hajnalban :D (A miénk mindig jött ébreszteni hajnalok hajnalán, mert akkor tört rá az unatkozhatnék)


Másrészt viszont dupla annyi költség (kaja, alom, állatorvos...) és rombolás, ha olyan természetűek

2023. okt. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindeképpen jót tenne egy másik cica, főleg, ha dolgozol és nem vagy otthon. Én már soha nem tartanék egyedül állatot, kutyából, macskából is minimum kettőt.
2023. okt. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnos nem sokra mész az egyéni tapasztalatokkal mert sok esetben merőben ellentétes helyzeteket teremtenek a társítások. Erre szokták mondani, hogy amíg nem próbálod meg nem tudhatod meg, hogy nálad az adott macskák miként reagálnak a másik jelenlétére. Nekem pozitív tapasztalatom van kutya és felnőtt macska kölyökcicával történő társítás terén de ennek az ellenkezőjéről is halottam történeteket. Nálam különösebb szoktatás nélkül egyből befogadták és óvták is a kis jövevényt majd elválaszthatatlan társak lettek. Az én tapasztalatom az, hogy jó hatással voltak egymásra viszont engem nem egy, hanem ettől fogva két állat "zaklatott".:D A saját pihenésre szánt idődet nem fogod tudni megtoldani azzal ha több macskád lesz, sőt.:D
2023. okt. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az első 2 annyira nem lett szimpi egymásnak. Eléldegélnek együtt, de sosem alszanak pl összebújva, néha van egy kis fújás is kergetőzés közben. Viszont a 3. mindenkinek szerelem, ő hozta össze a 2 nagyot is. 😄
2023. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy megszeretnék egymást. Az én egyik macskám szívből gyűlöli a többi macskát, pedig kutyák és macskák közt született. Hiába próbált barátságosan közelíteni felé a másik, már kölyökként támadta a felnőtt macskát. Aztán felnőttként sem sikerült másik macskával összebarátkoztatni.

2 állattal nem könnyebb semmiképp, dupla költség, orvos, eledel, alom. Hely is nagyobb kell, 2 alomtálca, 4 tál stb.

Én nem ajánlom hogy 19-re lapot húzz.

2023. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem könnyebb, 2 macska 2x annyi nyűg. Általában nem is törődnek egymással,mintha ott sem lenne a mási.
2023. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Ma talalkoztak egymassal eloszor, volt egy kis fujas, de a nagy meglepoen jol fogadta. A kicsi meg tart tole, de ez azt gondolom normális. A dupla koltseg nem zavarna, a megfelelo eletter is adott tobb cica szamara. Egyedül tényleg a nyugalom kerdese necces, marmint ha mondjuk joval nagyobb szazalekban igenyelne mindketto a figyelmemet, mint a kozos/sajat tevekenysegeiket. A nmstaninal ez kb 30-70 szazalekban megy el az en javamra, másként jonnek a figyelemfelkeltő rosszalkodasok, szinte egyáltalán nincs el egyedul.

Meg azért probalkozom gazdit talalni neki, meglatjuk mi lesz.

2023. okt. 22. 00:37
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha a későbbiekben hasonló kérdés foglalkoztatna valakit: nekem megváltás a második cica! Mostanra teljesen összeszoktak, nagyon jól elvannak együtt, sokat játszanak és sokkal többet is alszanak😁 az osszeszoktatas idoigenyes es nem megy egyik pillanatrol a masikra, de megeri kitartonak lenni.

A nagy joval kevesbe igenyli a figyelmemet, total lefoglaljak egymast. Furcsa is, hogy senki nem piszkal folyamatosan es en kelek fel elsokent, de azt hiszem meg lehet szokni.

nov. 19. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!