Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet macskákat összeszok...

Hogy lehet macskákat összeszoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves, benti ivartalan kandurom, a minap pedig találtam egy kiscicat. O nagyon vad, meg folyamatosan bujkal elolem. Azt tanacsoltak, hogy a sajatom segithet a megszeliditesben. Igen am, csak borzasztóan reagált az uj jovevenyre. Az elso alkalommal a kabátomban volt, ahogy bevittem a szobaba, ahol a kicsi van, fujt egyet. Utana csak nezte. Orultem is, gondoltam nem lesz olyan nehez. Ma viszont, amikor megismeteltem, teljesen begozolt. Letettem a foldre, nagyon lassan ment es szagolgatott, majd par lepes utan iszonyatosan elkezdett morogni es fujni. Alig birtam felvenni, szetkarmolt es harapott, elotte soha nem csinált ilyet. Engedjem el ezt a sztorit vagy van ertelme turelmesnek lenni? Hogy lehet összeszoktatni oket, mit tegyek? Elore is koszi!
2023. okt. 21. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először mindenképp semleges helyen kell összebarátkozniuk, aztán próbálkozni azzal, hogy egy házban lakjanak. Én erre azt a példát szoktam hozni, hogy te is elküldenéd melegebb éghajlatra a vadidegen embert, ha odaállítana, hogy mostantól nálad lakik. A macska hozzád hasonlóan a házat a saját otthonának érzi és nem örül a vadidegennek a saját területén. Viszont, ha ismerik egymást, az emberhez hasonlóan könnyebb elfogadni egy barátot az otthonomban. Gondolom te is hamarabb beengedsz egy ismerőst, barátot, mint egy vadidegent, amikor hozzád akar költözni.
2023. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen igaz, koszi! Veletlenul ugyan, de semleges helyen talalkoztak, egy helyiseg van, ahova a nagy nem mehetett be, ott van most a kicsi. Nem nagyon van tapasztalatom ezzel, kiskoromban a szuleimnek voltak kijaros cicai, ott valahogy konnyen ment az osszeszokas. Talan, hogy hozzaszoktak a fajtarsaik latvanyahoz vagy nem tudom. Emiatt volt ez most ijeszto reakcio szamomra.
2023. okt. 21. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az vált be, hogy az új cicát simogattam. Sokat foglalkoztam vele. Majd a régi cicához mentem, és megszaggoltattam vele a kezem. Aztán fordítva. A régit simogattam sokat, játsuottam vele, hogy legyen a szagga a kezemen. Aztán mentem úgy a kicsihez.

Később kicseréltem a fekhejüket, és az almukat, valamint az etető tálkájukat. 1 hét múlva engedtem össze őket. Volt fújás, morgás, de kitértek egymásnak. Második hétre már együtt aludtak. A lényeg, hogy a régi cicán ne csak idegen szaggot, de a megszokott szaggokat is érezze a régi cica.

Türelem játék, de hidd el megéri és lesz eredménye. Sok sikert.

2023. okt. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Jól jönne most egy tágasabb macskahordó táska amibe a kicsit elszállásolhatnád arra az időre amíg nem tudsz velük foglalkozni. Ha külön helyiségben vannak az ugyan a veszekedést meggátolja de a barátkozást is.
2023. okt. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!