Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Korábban bántalmazott, ezáltal...

Korábban bántalmazott, ezáltal agresszív macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Az ideiglenes gazdija felkészített, hogy emiatt vannak problémák a viselkedésével, az előző gazdája valószínűleg agresszioval "nevelte". Annyit mondott, hogy ha elkezd bízni bennem és sok szeretetet kap, az majd meggyógyítja a lelkét és elmúlnak ezek. Sajnos nem. Egy éve van velem, még mindig simogatás közben a semmiből megharap és nagyon agresszív játék közben is, meg ugy alapvetoen. Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy o mar ilyen marad?:(
2023. okt. 22. 00:49
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha nincs ivartalanítva akkor ez is oka lehet a harapásnak, legalábbis a párzási időszakokban. Nem biztos, hogy bántották lehet, hogy csak nem tanították meg kiskorában karmok és fogak nélkül játszani és rögzült nála ez viselkedésforma. A miénk is anyamacska nélkül nőt fel és sokáig pusztán szeretetből jól megharapta a simogató kezet a játék részeként. Kis korban az anyamacska keményen megbünteti a harapást én beértem egy határozott rászólással és fejének az eltolásával. Felnőtt macskát még nem próbáltam játszásra nevelni ezért csak sejtem, hogy náluk ez a módszer már nem működne, legalábbis rövid időn belül. Én valószínűleg kivárnám amíg ő is akarja a simizést és a játékot lehet, hogy kesztyűt is húznék amíg harap.:D Valószínűleg hosszú időbe fog telni amíg levetkőzi a rossz szokását de szerintem nem reménytelen, erőltetni viszont nem kellene sem a játékot sem a simogatást hagyd, hogy ő döntsön és szólj rá keményen ha harapni akar. Sok türelemmel menni fog biztosan de addig is védd a kezedet nehogy komolyabban megsérülj.
2023. okt. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak addig simogasd, amíg be nem gorombul! Akkor hagyd abba! Így talán szép lassan rájön, hogy veled szemben nem érvényesül így. El fog tartani egy darabig, de azt is érdemes elfogadni, hogy berögzültek ezek a magatartásformák és türelemmel lehet csak "kiidomítani" belőle.
2023. okt. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen cicám, több év után bízott meg annyira bennem, hogy többé nem volt agresszív, utána nagyon aranyos, hízelgös, szeretgetös cica lett belöle. 16 évesen halt meg.
2023. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Türelem kell hozzá. De sikerülhet hogy elfelejtse a rossz embert aki bántotta.
2023. okt. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de nekünk is volt egy utcáról befogadott cicánk. Mint utólag kiderült, kb 1 éves volt, és 5 hónapig tartott, amig hajlandó volt bentmaradni, itt jött az ivartalanítás, amit nem vett túl jó néven, de innentől csak benti cica volt. További fél év volt, mire meg tudtuk simogatni a fejét, és még egy év kellett ahhoz, hogy ő jöjjön hozzánk a simiért és végre hanyattfeküdjön (ami a teljes bizalom jele). Szóval nekünk két év volt... De megérte, kb 21 évesen halt meg.
2023. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!