Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta macska lehet ez?

Milyen fajta macska lehet ez?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem volt macskám, de még csak a családunkba se volt senkinek, mindenki kutyás. És most befogadtam ezt a cicát, a kutyámmal nagyon jól kijönnek, kicsit a kutya tart még tőle. Fogalmam sincs mennyi idős lehet, mindenhová követ, nem hallottam még nem dorombolni, megállás nélkül csinálja, a nyakamon alszik, de kíváncsi lennék, hogy valami fajtát felismertek e benne, mondjuk az is lehet, hogy a macskáknál nem is így megy mint a kutyáknál.


1. kép) [link]

2. kép) [link]

3. kép) [link]



2023. okt. 22. 23:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Gyönyörű cica! 😀

Nem gondolnám fajtatisztának feltétlenül, valami hosszúszőrű keveréknek saccolnám.

A belső tulajdonságai sem biztos, hogy fajtajellemzőek, nekem pl. van egy végtelenül kedves (de besz*ri 🙃) és egy teljesen territoriális, balhés házi macskám is 🙂

Hátha valaki nálam okosabb tud írni pontosabb fajtameghatározást, nektek pedig sok boldogságot kívánok egymással! 😊

2023. okt. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Meg kérdezhetem hol találtad? Melyik városban?
2023. okt. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
#2 Vagyok. Vagy ha menhelyi, akkor melyik menhelyről való?
2023. okt. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Külföldön élek. Nem menhelyrol,

már egy hónapja a telkünkön van szünet nélkül, aztán jött egy vihar, gondoltam behozom és azóta együtt alszunk😀

2023. okt. 23. 05:30
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

A macskák ha fajtatiszták, ha nem, ugyanúgy lehetnek nagyon szépek és nagyon randák, ahogy pl. az emberek. És ugyanúgy lehet a nagyon csúnyának is vonzó személyisége.

Ez a cica gyönyörű!

Ha találnánk benne valamilyen konkrét fajtára utaló jelet, az semmin nem változtatna.

Lehet bármilyen hosszúszőrű beütés benne, pl. birman, ragdoll, de akár norvég erdei is.

De mindegy, szeresd így ahogy van. Orvos lássa, van-e benne chip, mennyi idős, ivaros-e, mert ha igen, mindkettőtöknek fontos, hogy minél hamarabb be legyen az.

2023. okt. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
60%
Hát egy hasonló színezetű brit hosszúszőrűhöz elégé hasonlít de ez nem jelent semmit, sok azonos kinézetű macsek születhet tenyésztésen kívül is. Az viszont látszik rajta, hogy nem kóbor macska. Szerintem valaki nagyon várhatja haza. Gonosz lennék ha azt mondanám, hogy érdeklődj a környéken mielőtt végkép befogadnád?
2023. okt. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egy szigeten élek, ahol a szezonon kívül nincsen kb semennyi ember, a környéken ismerek mindenkit, és az utcák teli vannak macskákkal, sajnos a legtöbb amikor lehet terhes is. Egy erdei sétán voltunk, amikor ez a cica és és egy másik követett hazáig, a másik vissza fordult, kicsit félős volt, de ez hazáig követett az erdőből és nem tért vissza. A szőr alatt csont sovány kiscica volt, mostmár jobb a helyzet, de igazából, ha valahonnan eljött és ennyire nem szeretne visszamenni, akkor nem erőlködnék. Ma megyünk orvoshoz, aztán a chip kérdés is kiderül, de nem tudom, hogy itt Horvátországban milyen szabályok vannak az állatok chippelésére.
2023. okt. 23. 08:15
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Basszus, kiköpött, mint a mi macskánk! Ő egy házi szaporulat eredménye. Az anyja sima cirmos házimacska, az apja valószínűsíthetően a szomszéd perzsa kandúrja.
2023. okt. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Cipruson is nagyon sok hasonló cica kóborol az utcàkon, úgy látszik, ezek a szigetek már csak ilyenek 😊

Sőt, egyszer nagyimhoz is fialt valami környékbeli cica, két kölyök lett, az egyik szintén hosszú szőrű. Mivel nem akart a szőrével bajlódni, így a rövidszőrűt tartotta meg, a másiknak keresett gazdit, de abból is nagyon szép nagy macska lett.

Remélhetőleg nincs chip benne, de még akkor is van esélyed, hogy a régi gazdi már nem tart rá igényt, ha esetleg van benne.

Megírod majd, hogy mi lett a sztoritok vége? :)

2023. okt. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Huh mit takar a hosszú szőrrel való bajlódás? 😃

Igen jelentkeztek majd!

2023. okt. 23. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!