Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta macska lehet ez?

Milyen fajta macska lehet ez?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem volt macskám, de még csak a családunkba se volt senkinek, mindenki kutyás. És most befogadtam ezt a cicát, a kutyámmal nagyon jól kijönnek, kicsit a kutya tart még tőle. Fogalmam sincs mennyi idős lehet, mindenhová követ, nem hallottam még nem dorombolni, megállás nélkül csinálja, a nyakamon alszik, de kíváncsi lennék, hogy valami fajtát felismertek e benne, mondjuk az is lehet, hogy a macskáknál nem is így megy mint a kutyáknál.


1. kép) [link]

2. kép) [link]

3. kép) [link]



2023. okt. 22. 23:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

Magyarországon csak a kutyáknak kötelező a chip, a macskáknak nem. Szerintem ez hasonlóan lehet Horvátországban is. A leírt körülmények miatt szinte kizárt, hogy legyen benne chip. Tipikus mediterrán üdülőhely jelenség. Nyáron a turisták etetik, dédelgetik őket, de mivel gazdátlanok, senki sem ivartalanítja őket ezért aztán túlszaporodnak, télen a többségük egyszerűen éhenhal. Jobb, ha nem látjátok. A helyi kultúrában ez az élet része, nem foglalkoznak vele. Ha viszont befogadnám, én mindenképp tetetnék bele chipet. Ha például utazol vele, mondjuk haza, akkor is ez a legális útja, ha nem nézik meg a hataron. A chippel együtt jár az EU Pet Passport is.

Valószínüleg az életét mentetted meg ennek a macskának. De ha megtetted, most már legyen a tiéd élete végéig. Ivartalaníttasd, az állatnak is, neked is így lenne jó. Nem, nem igaz, hogy egyszer legalább szülnie kell. Nem, az macskára nem vonatkozik, akkor sem ha állatorvos mond ilyen felelőtlen kőkorszaki baromságot. Ha meg kandúr akkor még egyszerűbb.

Még egyetlen macska sem lett öngyilkos, hogy lehetett volna gyereke, de a gonosz villámkezű elvette tőle élete értelmét.

Szép cica, sok örömet benne!

2023. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát annak a kiscicának ilyen pihe-puha pamacs szőre volt, minden szöszt, száraz levelet, papírfecnit stb. összeszedett, fésülgetni kellett, hogy ne filcesedjen.

A képeken sajnos nem látszott, hogy felnőttként is olyan állagú maradt-e, lehet addigra változott.

De a tiednek a szőre masszívabbnak tűnik, lehet ezzel kevesebb a baj :) Ha az erdőben nem nézett ki úgy, mint egy rejtőzködő sündisznó, az jó jel 😀

Viszont egy kefét nem árt beszerezni, ha vegleg marad nálad ez a cicus, ha más nem, a vedési időszakban jól jöhet :)

2023. okt. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Annyira buta vagyok a macskákhoz, hogy még a nemét is félre néztem. Szóval kislány, kapott féreghajtót meg ilyen parazita elleni gyógyszereteket, kettő hét múlva oltások, utána pedig jön az ivartalanítás.
2023. okt. 23. 11:22
 14/16 A kérdező kommentje:
És nincs benne chip, alultáplált is, szóval most próbálom kicsit felhizlalni a műtétig, utána pedig a kutya kenelben lesz kettő napig, hogy ne ugráljon. Ez beválhat? (hatalmas kenelem van, elfér benne egy ágy, plusz az alom, valamint tányérok is.)
2023. okt. 23. 11:24
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor tartsd kennelben, mikor muszáj (mondjuk mikor nem vagy otthon és felügyelet nélkül marad).

Ha tudsz rá figyelni, akkor én megpróbálnám kiengedni egy kicsit egy olyan helyiségben, ahol nincs lépten-nyomon "ugrálnivaló", mert megbolondul szegény (meg te is, ha 48 órát végignyivákol, mert lát téged és panaszkodik 🙂).

Persze az se mindegy, hogy milyen műtét/varratok lesznek. A mi cicáink még nem voltak vemhesek, mikor ivartalanítva lettek, így pici sebhely lett, varrat nélkül (valami ragtapasz-szerűségre emlékszem, ami az elején nem hagyta szétnyílni a sebet), és gallér sem kellett nekik, rájuk nem kellett annyira vigyázni.

2023. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ma már egy tájékozott és jól képzett állatorvos nagyon kis vágással meg tudja oldani a nőstény ivartalanítását. A cicák rendkívül gyorsan gyógyulnak, nem lesz baj
2023. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!