Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha talál valaki séta közben...

Ha talál valaki séta közben egy kb 2 hónapos cicát kertvárosi részen az árokban, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ma panikrohamot készültem kapni úgyhogy gyorsan kiszaladtam a lakásból es kisebb seta lett belőle

Kertvárosi rendezett részen az árokban szaladgált egy elég vad kiscica.

Sok macskas videót nézek, látom hogy út széléről felveszik őket vagy parkolóból.

Ha közvetlenül a ház mellett van az árokban, akkor lehetséges hogy ott a környéken valakie vagy kóbor?


Őszintén fogalmam sem volt hogy mit tegyek, elég vad volt, úgyhogy tettem egy kort a házak körül, fel óra múlva már nem volt ott…

Ilyenkor fel kell venni es rögtön irány a menhely, vagy mi a teendő?

Főleg ha orvoshoz nem tudom vinni mert jelenleg 500 Ft felesleges nincs. Megfogni is félnék, mert pánikbeteg vagyok es felek a betegségektől.

Haza nem hozhatom mert albérlet, ahova nem jöhet állat.

Ti mit tettetek volna?

Kicsit lekiismeret furdalasom van


2023. okt. 23. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a környéken volt a mama cica valószínűleg.

Ha vadóc volt akkor valószínűleg még nem fogta ember.

2023. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ne nyúlj hozzá a macskák mászkálnak .
2023. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Tolj egy selfiet, arra jönnek a csajok. Ha rákérdeznek kamuzd be hogy hazvitted, ápoltad, találtál neki gazdit.. Imádni fogják.
2023. okt. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Semmit, leszarnam. Én dolgom? Nem.
2023. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Befogadtam volna, ha lett volna rá lehetőségem.
2023. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
A macska alapvetően jól ellenne az ember nélkül is, nem kell aggódni érte. Max. ha beteg, sérült.
2023. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kertvárosi részen előfordul az ilyen, lehet, hogy kiszökött valahonnan. Ha ápolt volt és nem volt túl sovány, biztos van gazdája. Az, hogy te nem tudtad megfogni, nem jelenti azt, hogy vadon él. Az én cicám is csak a családtagoknak engedi, hogy megsimogassák, nem szereti az idegeneket.
2023. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ápolt volt és teljesen egészséges. Ezért is nem értem az ilyen helyzeteket hogy honnan kerül oda a macska, hiszen ha jó állapotban van akkor van mit ennie

Ha van is gazdája akkor hülye hiszen kiengedi a kiscicajat, bárki elviheti vagy egy autó bármikor elütheti, mivel fel méterrel mellette mentek el…

2023. okt. 24. 05:26
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Két hónapig nem marad életben egy macska anya, v gazda nélkül, ha valahogy mégis élelemhez jutna néha és tengődne csak az nyilván látszana a kinézetén . Ha el is csatangold az anyja megtalálja de ebben a korban valószínűleg magától is hazatalál ha önszántából csavargott el és nyilván keresnék is idővel. Ha látunk egy kismacskát nem kell azonnal felkapni és gondoskodni róla, pláne ha egészségesnek és ápoltnak látszik. Haza csak az vigyen kóbor állatot aki végső esetben a gondozását is vállalná, v vállalni tudja.
2023. okt. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam ha van is gazdája akkor nagyon felelőtlen hiszen bármikor elüthetik vagy elhozhatja valaki…
2023. okt. 29. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!