Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a legkevesebb...

Hogyan lehet a legkevesebb lelki sérülés nélkül meggyászolni az elvesztett, elpusztult állatokat?

Figyelt kérdés
Minden tanácsot szívesen fogadok, aki már vesztett el házi kedvencet. Sajnos én tegnap hibáztam. Elvittem édesanyammál a közeli városban található állatorvoshoz a család kedvencét, a két cicánk egyikét. Tudni kell, hogy borzasztóan fél az emberektől és kicsi korától 3 lába van, amelyekkel egyébként tökéletes tud futni. Lázas volt, és az ínye is vörös volt. Kapott injekciót, ma kellett volna visszavinnu. Az autóban végig nyávogott, rágta a kisállatketrecet, amiben vittük. Sajnos lehetséges, hogy a rögzítő műanyag csapot, ami a szállítóeszköz rácsát rögzíti nem jól, nem teljesen nyomtam rá, vagy amikor vittük vissza az autóhoz (50 méteres távolság), akkor sikerült kilazítania. Amikor nyitottam volna ki az autó ajtaját, akkor megbillent előre a kosár és a súlyánál fogva kinyomta, a cica kiesett, és kb mintha puskéból lőtték volna ki, elszaladt a 14 ezres városban. Órákon keresztül kerestük éjfélig, de persze esélytelen, soha nem fog már előjönni, soha sem láthatjuk többé. Most mind a ketten magunkat okoljuk édesanyánkkal, hogy engem nagyon fáradtan, munka utána vett rá, hogy vigyük be a család kedvencét a háziorvoshoz, illetve, hogy ő sem ellenőrizte le a rácsot, hogy teljesen le van-e zárva. Én pedig magamat, hogy fáradtan mentem be és nem figyeltem oda erre kellő módon. Nyilván csak egy cica, és nem egy kutya, de nekünk akkor is borzasztóan fáj, hogy betegen, elutasítottan fog elpusztulni (mintha elvittük volna egy orvoshoz megkínozni és utána eldobtuk magunktól). Sajnos a macska nem olyan, mint a kutya, hogy van esély megtalálni, ha nem ütik el, mert jó eséllyel az utcán fog barangolni. A macska elbújik, ezer lakás bármely udvarán, bármely bokrában lehet, nehezebb megtalálni, mint tűt a szénakazalban, pláne ha a cica csak minket szeretett, minden más embertől retteg. Minden jó szó jólesik, hogy ti hogyan gyászoltátok meg a kedvenc elvesztését, bármely módon is történt az. Köszönöm.
2023. okt. 27. 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azert erdemes lenne keppel kiplakatolni, meg facebookon kiirni, h eltunt es kered, h mindenki nezzen szet a kertjeben, hatha ott bujkal. 14ezres nem Budapest meretu, van ra esely, h meglesz. Chip van benne?
2023. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Szia! Van egy lány, aki kutyussal keres eltűnt cicákat és sok sikersztorija van már. A mi félős cicánk eltűnésekor is hívni akartuk, de végül hamarabb megtaláltuk a cicát. Sok jó tippet is tud adni, hogy mikor hogyan keressétek. Írj egy üzit, ha szeretnél hozzá kontaktot, mert akkor megkérdezem a lakótársamat, hogy ki volt ez a lány pontosan, ő vette fel vele a kapcsolatot.
2023. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Metionin ***** válasza:
100%
A cica még él, szóval egyelőre a megtalálására koncentráljatok. Hirdessétek mindenhol, járjátok a környéket, vegyétek fel a kapcsolatot állatvédőkkel, hátha elkapja valaki és nekik jelez. Egy 3 lábú cicát azért felismernek az emberek. Megbújik igen de utána elő fog jönni és keresni fogja a hazautat.
2023. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Chip nincs, három lába van. Megosztottuk facebookon, illetve több tucat sátoraljaújhelyi ismerős is megosztotta, ahogy láttuk. 3 lábbal is életrevaló volt, megfogta a madarakat, egereket, futott, ugrott. Csak hát nem evett 1 naja, le volt gyengülve és láza volt, arra kapott antibiotikumot az orvostól. A chipet nagyon sajálom, hogy nem tetettük belé. De szerintem azzal sem könnyű megtalálni. A legrosszabb, ha valaki falun él, nincs barát, csak a kert és a háziállatok maradnak, akik elvesztése hetekre nagy űrt és fájdalmat hagy az ember lelkében. Soha több nem szeretnék háziállatot, ha lesz hamarosan egy kis lakásom, akkor oda sem, inkább legyek egész életembern egyedül, mintsem bűntudatom legyen, hogy miben hibáztam az elvesztésekor (ha nem viszed az orvoshoz, akkor azért, mert nem tettél meg érte mindent, ha valami baj történik menet közben, akkor azért, ha elütik az utcán éjszaka, akkor meg azért, mert miért pont aznap este engedted ki).
2023. okt. 27. 12:34
 5/21 A kérdező kommentje:

,,Megbújik igen de utána elő fog jönni és keresni fogja a hazautat"


20 km-re van a város, pici a remény. De nagyim mondta, hogy ők egyszer elengedtek egy macskát 30 km-re, mert nagyon sok volt, akkoriban nem volt ivartalanítás, és egy hét alatt hazajött. Szóval vannak csodák. Mindenesetre nem tudom, hogy facebookon kívül, mert ott már 100 ember megosztotta, van-e hely, ahol ilyeneket lehet megosztani. Van marketplace, és Sátoraljaújhely bolhapiac, de nem hiszem, hogy ott ilyesmi kikerülhet az oldalra.

2023. okt. 27. 12:37
 6/21 Metionin ***** válasza:
100%
Végülis akkor Sátoraljaújhelyen szaladt el? És ti laktok onnan 20 km-re? Mert akkor Újhelyen kell hirdetni.
2023. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Keresni kéne, nem ennyire rövid időn belül feladni!!

Egy háromlábú macska feltűnőbb látvány, az embereknek jobban feltűnik, mint a 35. elveszett cirmos macska, 0 releváns ismertetőjegy nélkül.


Amit csináljatok:

- Hajnaltájt, mielőtt még az emberek többsége munkába indulna és felkelne a nap, járjátok a várost, főleg azt a környéket, ahol ellógott. Hívogassátok.

- Plakátoljatok. Ha az önkormányzat nem engedélyezi, hogy közterületre plakátoljatok, akkor bementek forgalmas boltokba (szupermarketek pl), ott általában van hely, ahová kitehetitek, illetve egyéb forgalmas helyen (uszoda, strand, bevásárolóközpont, művelődési ház, stb). Figyelemfelkeltő plakát legyen, fontos infókkal rajta, főként a ti telószámotokkal, ahol 0-24 elérhetőek vagytok! (Ments meg! nevű facebook csoport segít nektek plakátot csinálni, ingyen és bérmentve)

- Szórólap. Nyomtattatni kell ebből a plakátból jó sokat, minden második házhoz bedobálni AZON A KÖRNYÉKEN, AHOL ELSZÖKÖTT!

- Belépni az összes létező facebook csoportba, ami a környékről szól (a városod, a megyéd), hirdetős csoportokba is posztolni, fenntartani a posztot!


Nem valószínű, hogy magától hazamegy a macska, bár néha előfordul ilyen. A macskák alapvetően addig ismerik a környezetüket, amíg be szokták járni. Ha kijárós a macska, akkor a környékről van, amit megismerhet, de sokszor ez is fals képzetet ad az embernek, mert a macska tökre máshogy tájékozódik. Pl ha a szomszédos utcában még nem járt soha, akkor hiába látni onnan a házatokat, abból az irányból nem tudja felismerni.


Ne gyászold a macskádat, nincs itt az ideje. Ellenben a macskádnak szüksége van rád, a segítségedre, jobban, mint valaha! Úgyhogy légyszives önsajnálat helyett mozdítsd meg magad és tegyél meg érte mindent!

2023. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%
Hát, mi annak idején nem annyira olvadtunk össze a kutyával, macskával, mert tudtuk, hogy nem sokáig tudunk együtt lenni. Tehát szerettük őket, de az elvesztésüket már az elején beleszámoltuk. Nem tudom, hogy ez mennyire segítség.
2023. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Van remény💕
2023. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Ez most kamukerdes vagy mi van?

Ember, a macskad tegnap tunt el, te meg mar eltemetned, ahelyett, h keresned.

2023. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!