Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tippjeitek lennének...

Milyen tippjeitek lennének valakinek akinek most lesz először benti macskája?

Figyelt kérdés

2023. okt. 31. 10:57
 1/8 anonim válasza:
100%

-Ivartalanítsátok amikor ivarérett lesz, ha nem ivartalanítsátok akkor a nőstény macska szenvedni fog, a hím pedig mindent össze pisil.

-A macska halmot egyből tudják használni szóval azzal nem kell foglalkozni.

-könnyen válogatósak lesznek szóval arra is kell figyelni

-figyelni kell arra hogy mennyit esznek mert gondolom nem akarod túl etetni

2023. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ne álljon állandóan előtte a kaja. Felnőttkorban napi kétszer etetés, amíg kölyök, addig három-négyszer, de ne hagyjátok előtte, ha nem eszi meg, mert csak válogatni fog. Víz mindig legyen, tiszta alom legyen számára könnyen elérhető helyen. Ha mérgező növény van (nagyon sok szobanövény mérgező, utána kell olvasni!), azt tegyétek számára elérhetetlen helyre, vegyszereket hasonlóan (elzárni a legbiztosabb), ha vannak sérülékenyebb tárgyak vagy pl. bőrbútor, azt óvni kell, mert akaratlanul is kárt tud tenni benne. Legyen kaparófája, vagy más, ahol a karmait élezheti. Játsszatok vele sokat, amikor otthon vagytok.

Ivartalanítást már írták.

2023. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Érdemes egy cicának minimum 2 kaprofája legyen, ennyit még hozzátennék.
2023. nov. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat! Mindenkinek ment a zöld!
2023. nov. 3. 08:03
 5/8 anonim válasza:

Szia! Én 2 éve fogadtam be a kóbor cicámat. Megtudtam, hogy minőségi, magas hústartalmú kajákat kell neki adnom, így minden hónapban rendelek neki a zooplus.hu oldalról. Szépen kipupálódott, pedig nagyon csúnya volt. Fontos az ivartalanítás, valamint hogy kapjon maláta pasztát, vagy macskafüvet, mert sokat mosakszik és a szőr nem tesz jót a gyomrának. Az alomtálcáját hetente takarítsd ki rendesen - én domestost használok, azzal mosom meg. Az aldiban veszem neki az almot, mert eddig az vált be a legjobban, drágát pedig nem akarok, mert ez is jó. Fésüld a bundáját. Szeretgesd, puszilgasd :)

Játszál vele sokat, hogy lefáradjon, így este is elalszik majd könnyen.

2023. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ja, és én mindig langyos vizet adok neki, hogy ne fázzon meg a torka
2023. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg még pici (de természetesen később is) nagyon sok figyelmet szenteljetek neki, mindig legyen valamivel lefoglalva, legyen neki sok játék, vagy össze vissza fog futkarozni egész nap a hazban/lakásban az unalom és a figyelem/szeretethiány miatt. Ja és első nap nagyon félénk esbizalmatlan lesz, szóval ne eroltessetek túlzottan hogy kijojjon a hordozobol, legyetek türelmesek vele, kb fél-1 nap és magától is nyitni fog felétek illetve felfedezi az új környezetet.
2023. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Törődjetek vele, szeretgessétek, puszilgassátok sokat, 1 mert nagyon édes, 2 így ő is szeretni fog titeket, hűséges és ragaszkodó lesz.
2023. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!