Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudok nekiállni macskabút...

Hogy tudok nekiállni macskabútor készítéséhez? Illetve ha tudtok ilyen specifikus macskabútort, akkor szóljatok:D

Figyelt kérdés

Anyukámnak 3 macskája van, és van egy kicsi kaparóállvány nekik, de ezt nem nagyon használják, szerintem pont azért, mert olyan kicsi. Én is egy kollégámtól kaptam, aki ideadta, mert nem használta a macskája. Ezen kívül van 3 ikeás bújó, egy fonott lábtörlő és 2 kartonkaparó, ezeket nagyon szeretik. Meg ugye játékok. Szeretném nekik izgalmasabbá tenni a terepet, mert ez elég ingerszegény napközben mikor senki nincs otthon. Plusz mivel elköltözöm, több hely is lenne erre.


Tetszenek ezek a falra szerelhető bútorok és valami akasztós ágyat is szeretnénk, mert imádnak a radiátorhoz lapulni, de keskeny és nem tudnak ráfeküdni. Illetve szeretnek magas helyekre mászni és ott aludni, pl szekrények tetején, így jó lenne ha egy fedett kis pihenő rész is lenne a tetején. Legyen masszív, tartós, bírja a kiképzést és jó lenne ha kicsit összetettebb, bújkálósabb rész is lenne benne. Ami még lényeges, hogy teljesen fehér vagy sötétkék legyen.


Egy ideje keresgélünk és már elfogadtuk, hogy nem lesz egy olcsó beruházás egy játszósarkot kialakítani nekik, de valahogy egyik kompozíció sem igazán tetszik. Gondolkoztam, hogy pár elemet magam csinálnék meg, és a jelenlegi kis kaparófát is szeretném a részévé tenni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.


> Milyen textilfestékek biztonságosak macskák számára?


> Ha egy állványra a kötelet ragasztópisztollyal ragasztom rá, az nem baj?


> Milyen anyag legyen az alapja? Gondoltam bútorlapra, de lehet van olcsóbb/jobb megoldás


> Milyen növények vannak, amik biztonságosat, vagy akár jót is tesznek a macskáknak, ha alkalmanként megrágják őket?


> Nagyon szeretnek kartondobozokban üldögélni és csak úgy nézni ki a fejükből. Mivel lehet a kartondobozokat leginkább imitálni, ami tartósabb?


> Tudnátok interakív játékot ajánlani nekik?


> Szeretnénk az erkélyt is biztonságossá tenni számukra, hogy jó időben kimehessenek. Mivel lehet ezt megoldani? Láttam ilyen macskahálókat a neten de nem teljesen vagyok biztos benne, hogy tényleg megtartaná őket ha esetleg egy galamb után akarnának ugrani.


Sima házi macskák, egy kis termetű és két átlagos méretű.


Köszönöm a válaszokat! <3



#macska #macskabútor #macskabútor készítése
2023. nov. 1. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a legtobb keresedre sajnos nem tudok valaszolni de ne aggodj a macskahalo teljesen biztonsagos szamukra. Zoopluson van dróttal erosített is ami kicsit dragabb de ezer szazalek hogy nem ragjak at es sokaig szolgal. En Amazonrol rendeltem foglalkoztato jatekot.

[link]

[link]

Imadja

Es itt egy lista a biztonsagos novenyekrol

[link]

2023. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Textilfesték mihez kell? Konkrétan mit akarsz befesteni? Mert ha nem 100% gyapjú vagy pamut, akkor nem fogja be a textilfesték - addig nem is érdemes abban gondolkodni, hogy árt-e a macskának. Ha a meglévő kaparófáról van szó, akkor majdnem biztos, hogy az műszálas. Ha a barkácsdologhoz kérdezed, akkor inkább a kész anyagot vedd meg a vágyott színben.

Ha ennyire ez a matchy-matchy a mániátok, akkor jobban megéri áthuzatni a textil részeket kárpitossal vagy venni egy újat.

2. Nyugodtan használhatod a ragasztópisztolyt a szizálkötélekhez, teljesen jó.

3.Minek az alapja? Nem mindegy, hogy egy kaparófát akarsz építeni, vagy egy fali mászókát. Bútorlap általánosságban jó, de jó lehet préselt lemez, osb lap is. Fali mászókát én még ládából kialakítva is láttam, tök jó pofa volt, nem is beszélve róla, hogy alig igényelt átalakítást.

4.Ezt a növényesdit ezt felejtsd el. A macskafű lehetne az egyetlen reális opció, de ha azt csak úgy beteszed valahová, akkor sok boldogságot a nonstop takarításhoz: egyrészt kirángatják, szétlökdösik, másrészt hánytatják magukat a fűevéssel... A macskák nem legelésznek, tehát olyat, hogy néha békésen megrágcsálnak egy növényt, ne várj...

5. Bármilyen egyéb doboz is alternatíva a kartondobozra. Kivéve, ha szereti rágcsálni, mint az egyik macskám. Azt nem helyettesíti semmi :)

6. Interaktív játék alatt halvány gőzöm sincs, mit értesz.

7. A macskaháló arra van, hogy gyakorlatilag befedd vele az erkély amúgy nem zárt részét. Nem kell a macska súlyát megtartania, ugyanis maga a kifeszített háló léte is elég "elrettentő erőt" képvisel. Nagyon kevés macska próbál meg rákapaszkodni. Amelyik ennyire Houdini szellemiségű, annak érdemes komolyabb hálót felrakni, aki huzalos belsejűt.


Általánosságban:

- Nem minden macska szereti a kaparófát, a macskabútort. Én sokszor hallom, hogy macskagazdik panaszolják, hogy rá se megy a macsek. Szóval azért úgy vágj bele nagy barkácsolásba, hogy ha az előző kaparófát bojkottálták, lehet, hogy ezt se fogják használni.

- Vagy annyira gyakorlott ezermester, hogy nekivágj te magad megcsinálni? Mert azért kell némi tapasztalat egy ilyennél, hogy elég stabil legyen, illetve hogy pl fali elemeket tudsz-e megfelelően rögzíteni (a fal megfelelő-e, nem-e szakad ki a vakolattal együtt a tipli).

- Hiába alakítasz ki "macskasarkot", a macskák nagy részének az ingerek és az interakciók kellenek. A letett játékok minimális ideig szórakoztatják őket. Szóval az a koncepció, hogy majd a macskák ott jól eljátszanak, míg nem vagytok otthon, fals. Majdnem biztos, hogy napközben aludni fognak nagyrészt.


Nem tudom, a netes rendelés mennyire játszik, de etsy-n rengeteg macskamászókát láttam, faliakat is. Ott vannak szinte teljesen zárt bújók is, amik falra szerelhetőek.

2023. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!