Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Székrekedése van a kiscicámnak...

Székrekedése van a kiscicámnak, hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés
A cicámnak három napja sárgás színű és véres volt a széklete. Azt a tanácsot kaptuk, hogy adjunk neki diétás ételeket (főtt csirke, rizs, répa). Ezt elkezdtük, azonban azóta nem volt kakilni és ennek már két napja. Az állatorvos azt javasolta, adjunk neki kefirt, de nem volt hajlandó megenni. Kentem neki egy kicsit az arcára, amit tisztálkodáskor kénytelen volt lenyalni, de nem akartam többször traumatizálni azzal, hogy nyomok egy kanalat a szájához. Olvastam, hogy egy kis étolaj hozzáadása a nedves ételhez segíthet. Kipróbáltuk és nagyon ízlik neki, de nem hajtja meg. Tejet nem iszik, megszagolja és elfordul tőle. Holnap reggel (11.04.) lesz három napja, hogy nem tud üríteni és orvos hatodikán van legközelebb. Próbálkozni próbálkozik szegénykém, bemegy az alomba de nem jön ki semmi. Pisi van, kaki nincs. Egyelőre a hasát nem fájlalja kifejezetten, mert masszírozgatom neki és nem nyávog, de én már nagyon aggódok. Tud valaki segíteni?

2023. nov. 3. 16:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen ahogy beszéltem az állatorvossal, hogy ki lesz ügyeletes és tudunk-e menni holnap, nyomott egy kakit a cicám. Gondolom nem akart dokihoz menni. :) Ennek ellenére itt hagyom a kérdést és jöhetnek a tippek, mert ez a 3 nap kínkeserves volt, legalábbis nekem.
2023. nov. 3. 17:11
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A veres kakinak pedig oka van. En annyira nem lennek nyugodt a helyedben, furcsa is nekem az az allatorvos, aki vizsgalat helyett kefirt meg tejet (?) javasol.
2023. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt telefonon keresztül javasolta, mert nem volt nála szabad időpont. Azt mondta, várhatólag gyulladás, amit a diéta megold/enyhít, a székrekedésre amit az új étrend okozott pedig hashajtás céljából kefir, tej, olaj. Mindenképp fogunk vizsgálatra menni, hogy mi okozhatta és azt is orvosoljuk, de már szerencsére sötétbarna és egészségesnek tűnő a széklet. Akkor visszük orvoshoz, amikor lejár a gyógyszeres kúra egy egyéb problémára, amit felírtak neki, csak erről nem írtam, mert nem ehhez tartozik. Sajnos az állatorvosi vizsgálat 15 ezer és mivel jövő héten pénteken mindenképp kell mennünk, csak akkor adjuk ki ezt az összeget kétszer egy hét alatt, ha időközben komoly probléma van. Ezért is telefonáltam velük délután, megkérdezni, nem tudnak e még ma fogadni minket pár percre, legalább csak a székrekedés megoldása miatt. Erre kaptuk azt a választ, hogy holnap ki lesz ügyeletes és hányra menjünk, hova. Mivel a tünet eltűnt, pénteken megyünk legközelebb, addigis figyeljük tovább a cicus viselkedését és a székletet. :)
2023. nov. 3. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:
probaltal mar egy kis ecetes-etolajat vagy tiszta (nem a frissen motorblokkbol leengedett ) motorolajat a kis fenekebe nyomni?az altalaban segit.
2023. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!