Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért olyan egoisták?

A macskák miért olyan egoisták?

Figyelt kérdés

2023. nov. 4. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ember te mit szívtál?
2023. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ezt pont az ember mondja...?
2023. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert okosak és tudják, hogy az a legfontosabb, hogy ők jól érezzék magukat. Nem kifizetődő mindig másokat helyezni az első helyre.
2023. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Jaja, sokan narcisztikusnak titulaljak a macskak viselkedeset. Vagy egyesek szerinr szociopatanak. A szolgalelku kutyakhoz kepest mindenkepp... de fontos tudatositani, hogy ezek csak emberi fogalmak, amiket tok mas elolenyfajokra probalunk eroltetni. Nem kellene ennyire antropomorfizalni a haziallatokat!
2023. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

A macskafélék magányos ragadozók. Minden ebből ered.

(az oroszlánok csak szükségből verődtek falkába)


Mivel önállóak, nem tudják értelmezni pl. a hierarchikus rendszert, ami pl. a kutyáknak a lételemük, lévén, hogy hierarchikus falkában élnek.

Ezért nem lehet egy macskát olyan módon nevelni, mint egy kutyát.


Ezért nem olyan érzékenyek szociálisan, és egoisták, mert a génjeikben van, hogy csak magukra számíthatnak, egy macskának, mindig saját maga lesz az első!

Pl ilyenek miatt mennek be minden helyiségbe, másnak fel mindenre, amit lentről nem látnak, nem csak a kíváncsiság miatt.

Hanem mert minden lecsekkolásával, és szagnyomok otthagyásával tudják uralni a teljes területüket, ami a biztonságukat szavatolja. A kutyáknál inkább a falkavezér szavatolja a biztonságot.

Szóval az, hogy magányos vadászok, elég sok mindenre kihat.


Pl. arra is kihat hogy többek közt ezért súlyosan veszélyeztetett, vagy kihalófélben lévő, sok nagymacska. Mert még párzáskor is balhéznak, utána pedig különválnak. Pedig együtt dolgozva sokkal sikeresebb vadászok, és így szülők lehetnének.

2023. nov. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" egyesek szerinr szociopatanak. A szolgalelku kutyakhoz kepest mindenkepp... de fontos tudatositani, hogy ezek csak emberi fogalmak,"


Akkor ez ugyebár a "szolgalelkű" kutyákra is vonatkozik! Mert elég nagy butaság lenne emberi jelzőkkel megbélyegezni, egy állatot, egy olyan evolúciós előny miatt, ami nem mellesleg sok esetben a macskák fölé helyezi őket!

2023. nov. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6 Persze, hogy vonatkozik. Mindharom jelzore vonatkozott, es ezt nem a kutyak leszolasabol mondtam. Az adott kontextuson belul ertelmezd.

Jesszusom... 😮‍💨😫 miert kell ennyire komplexusosnak lenned?

Vagy ez valami muhiszti?

2023. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es, jesszusom, miért kell ennyire szarul fogalmaznod? Mennyivel egyszerűbb lenne, ha egyértelműen fogalmaznál, magyarul, és a betűket is eltalálnád? És egyből nem kéne senkinek gondolatolvasósat játszani.

A macskák kategóriában meglepően sok elmeháborodott komplexusos van, a válaszodból pedig egyáltalán nem tűnt ki, hogy te magad, ne tartoznál e közéjük!

Én csak tisztába tettem a dolgot, egyértelművé, amit neked nem sikerült, a háborgó személyeskedésedből úgy látom, különösen érzékenyen érintett a dolog! :D

Szerintem gyorsan simogass meg egy macskát, attól lemegy a vérnyomásod! :D

2023. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, visszaolvastam a kommenteket, de szerintem elég egyértelműen fogalmaztam, csak hát van, aki nem képes végig olvasni a teljes szöveget. Utolsó mondatom ez volt: "Nem kellene ennyire antropomorfizalni a haziallatokat!"


Ebben értelemszerűen benne vannak a kutyák is.

Én pedig nem vagyok sem kutya-, sem macskapárti. Valószínűleg neked van komplexusod az egyik fajjal szemben, a másik javára, és fájt neked, hogy rávilágítottam.


Azért sorry, hogy mobilról sz@rul tudok gépelni, ez van, fogadd el és ne személyeskedj!

2023. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért kell összeveszni egy egyszerű kérdés alatt? Hihetetlen.
2023. nov. 6. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!