Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi esély van rá, hogy...

Mennyi esély van rá, hogy megbarátkozik?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy jelenleg még kóbor státuszú cicát, aki nem valami barátságos.

Kandúr, de már ivartalaníttattam.


Szerintem bánthatták, mert ha nyúlok felé, fújni szokott meg elszalad. Ha éhes, akkor lehet csak simogatni,l kicsit, olyankor nem szalad el, ha látja, hogy enni fog kapni.


Szerintetek ha nálam lesz majd lakásban, "megszelidül-e"?

Nem akarom hogy úgy éljen, hogy azt érezze, be van zárva valami idegennel, aki bánthatja.

De közben meg az utcán sincs jó helye.


Merjem befogadni?

Én nem bánom, ha nem lesz simogatós macska, csak az a lényeg, hogy jól érezze magát velem egy fedél alá bezárva.


Lennének zugok, ahova elbújhat, félrevonulhat, egyedül élek és senki nem fogja ott háborgatni soha.


nov. 5. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Én nem fogadnám be, mert nekem dögönyözhető macsek kellene.
nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem megszelídül. Nyilván nehezebb lesz vele az elején, de ha elfogadja a simogatást, akár evés közben is, az már jó jel.
nov. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Függ a korától is, az előéletétől (mióta él az utcán, mik történtek vele stb.), meg alapból a macska személyiségétől.

Nekünk úgy lett a kandúr cicánk, hogy egyszer csak megjelent az udvarunkon lesoványodva, csapzottan, fakó, ritkás szőrrel stb.

Mivel már volt 2 cicánk, így eszünkbe sem jutott megtartani (és valljuk be őszintén, nagyon nem nézett ki bizalomgerjesztően...). Direkt nem adtunk neki semmit enni, hátha elmegy, de napok múlva is őrizte az ajtót, így megesett rajta a szívünk. Első nap tettünk ki neki egy tálban kaját, de nem mert odajönni hozzánk közel, hiába lehetett nagyon éhes, ki kellett vinni a tálat az udvar közepére, hogy egyen. Másnap megint megpakoltuk a tálját, távolabb mentünk, beszélgettünk, egyszer csak azt vettem észre, hogy dörgölőzik a lábamhoz :)

Ennyi idő kellett, hogy elfogadjon, egyből simogatható, ölbeugrálós lett, egy pár hét múlva pedig már egy csillogó szőrű dundi szőrgombóc (igaz, a benti tartással nem is próbálkoztunk, mert az ivartalanítás után is borzalmasan védte a területet, a másik kinti cicánkkal épp összebarátkozott, de a benti kedvencünket nagyon utálta valamiért, pedig mindkettő ivartalan nőstény...).

Egyszóval egy próbát megér, a lényeg, hogy ne tàmadd le, várd ki, míg ő megy hozzád. Ha nem érzi magát fenyegetve, akkor szerintem gyorsan győz az éhség és kíváncsiság :)

Amit még megpróbálhatsz, az a nyugtató hatású párologtató vagy spray, amit azt hiszem az állatorvosnál is használnak, az elején segíthet neki csökkenteni a stresszt az új helyen. Ja, és ha régebben volt az ivartalanítás, mikor utoljára látta doki, akkor érdemes elvinni egy alapos vizsgálatra, mert az utcán könnyű összeszedni ezt-azt... sőt, egy bolhaírtó spot-onnal kezdenék, már mielőtt hazaviszem.

Sok sikert a cicához, remélem jól meglesztek! :)

U.i.: nagy jófejség tőled, hogy be szeretnéd fogadni, és így állsz hozzá!

nov. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
89%
Nálunk is volt kóbor cica, igaz még kisebb volt, de nagyon félt. Én úgy csalogattam magamhoz hogy pici ételdarabokat dobáltam neki, egyre közelebb magamhoz, aztán már a kezemből ette. Közben próbáltam simogatni meg minden, utána már megszokta. Kicsit nehéz lesz megbarátkoznotok, viszont megéri azt a kis utat megtenni értük, mivel utána végtelenül szeretni fognak. Én ha a helyedben lennék, befogadnám, viszont a te felelősséged, és te tudod azt, hogy mennyit tennél meg azért hogy az a cicus megbarátkozzon veled és ne legyen félős és fontos hogy mennyi időd lesz rá. Eleinte új környezetben félni fog, viszont ha látja hogy nem bántja őt senki, megbékél a dologgal. A lényeg hogy ha jól érzi magát a környezetben és érzi hogy nem bántja őt senki, akkor veled is hamar megbarátkozik majd.
nov. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
69%
Meg fog barátkozni.
nov. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!