Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél tőlem a macskám, mert...

Fél tőlem a macskám, mert csúnyán rákiabáltam. Hogyan engeszteljem ki?

Figyelt kérdés
Olyan helyre ment, ami tiltott, és már ezerszer rá volt szólva. Elég rondán rákiabáltam és elhessegettem. Azóta fut előlem. Meg fog békélni? Fél éve van nálam, most szóltam rá először erősen, de nagyon elegem van már abból, hogy olyan pofátlan és szemtelen, hiába tanítgatom.
nov. 6. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, meg fog békélni. És remélhetőleg az élmény visszatartja attól, hogy legközelebb is oda menjen.
nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Megsértődött. Érzi, hogy ráuntál esetleg
nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ma véletlen rátapostam a lábára mert vittem neki a kaját azt ilyenkor dilis :D de 5perc mulva mar odajott hozzam
nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki meg van sértődve mert a macskája nem fogad szót. Aki cicát visz a házhoz, előre kellene tudnia, hogy egy ilyen kis állatka nem fog engedelmeskedni, ő nem egy gyerek. Szegény kiscicák, megrémül amikor rákiabálnak, fogalma sincs hogy miért.. Nem érti, mi mit akarunk. Én is igy vesztettem el pici cicámat, nem tudta, mit akarok, nem értette, én meg nem értettem őt. Sok év után is büntudatom van, és nagyon fáj.
nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 volt már macskám, igaz, gyerekkoromban. Egy egyszerű házi cirmos. Őt mindenre megtanította anyukám. Tehát engedelmeskedik. Ő is rászólt az elején, de az valahogy szót fogadott. A nyers húst is az asztalon hagyhattad (pedig imádta), de fel nem ugrott érte, nem nyúlt semmihez, nem mászta meg a tiltott helyeket.
nov. 6. 22:39
 6/8 A kérdező kommentje:
#2 nem ráuntam, imádom a hülye fejét, csak a szemtelensége kiakasztott ma.
nov. 6. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én macskám is ilyen amugy #3as vagyok ha rászolok elmegy onnan ha rosszat csinál mondom neki h “mitcsinàltál” máshogy mint ahogy szoktam neki beszélni és megérti :D
nov. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Valamiért még nem alakult ki a teljes bizalma irányodba ezért menekül tovább mint ahogy indokolt lenne. Ha meg lesz majd a kötődés és a bizalom akkor egy ordibálástól nem fog bepánikolni, abbahagyja amit csinált és kb ennyi, kiabálni szükségtelen elég ha határozottan rászólsz. Az nem igaz, hogy egy macska akivel rendszeresen foglalkoznak nem tudja mik a tiltott dolgok és miért szolnak rá, v zavarják el. Tudják ők pontosan, csak feszegetik a határaikat, viszonylag hosszú ideig tart erről, v arról leszoktatni őket de idővel a szisztematikus nevelés eredményes lesz. Azt viszont nem lehet teljességgel kizárni, hogy időnként ne próbálkozzanak be újra.:D Ha látod, hogy valamit nagyon akar akkor érdemes valamiféle alternatív megoldást keresni ha ez lehetséges, mindent nem lehet megtiltani, de mindent megengedni sem szabad.
nov. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!