Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Haragszik rám a macskám,...

Haragszik rám a macskám, hogyan "engesztelhetném ki"?

Figyelt kérdés

Most voltunk állatorvosnál, jó alaposan megnyomorgatta szerencsétlent (kificamodott a térde, nagyon nem tetszett neki, amikor az orvos forgatta a kis lábacskáit), és közben végig olyan kis kétségbeesetten és segélykérőn nézett rám, hatalmas nagy szemekkel, megszakadt a szívem tőle, de én meg nem segítettem neki, mert végül is az orvos meg az asszisztense fogták, nem mehettem oda.

A férjemnek azóta dorombol, tehát nem arról van szó, hogy egyébként olyan nagyon az eset hatása alatt van. Hozzám nem jön ide, nem dorombol, az előbb meg is karmolt, ahogy meg akartam simogatni (most 4 éves, eddig soha nem karmolt meg). Én raktam be a hordozóba, az én kezemben volt amíg elvittük az orvoshoz, szóval egyértelmű, hogy hozzám köti az esetet, engem hibáztat az elszenvedett fájdalmakért.

Egyébként nagyon közel áll hozzám, alapból egy nagyon bújós, dorombolós cica, követeli hogy szeretgessem, most meg elhúzza a fejét ha simogatni akarom. Nagyon megijeszt, hogyan tudnám kiengesztelni? Vannak erre tippek? Nem tudom, hogy az idő ezen segít-e, az ivartalanítása után nem volt ilyen probléma, azt egészen jól viselte (pedig kislány), meg még csak fél éves volt akkor, szóval nem tudom összehasonlítási alapként felhasználni. Egyéb tapasztalatunk orvossal nem volt.


Vannak erre valamiféle tippek? Kaját már kapott, de sosem éhezik, nem tekinti ezt megfelelő kártérítésnek.



2019. febr. 20. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak te adj neki vizet/kaját

Probáld meg többet simogatni :)

hátha beválik.

2019. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eddig is csak én adok neki enni-inni, a férjem csak akkor eteti, ha én nem vagyok valamiért elérhető.


Próbálom simogatni, de elhúzódik, vagy csak azt látom rajta, hogy megtűri, de nem örül neki. :(


Azért remélem holnapra megbocsát, nagyon nem szeretném ha most ez mindig így maradna.

2019. febr. 20. 21:09
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki jutalomfalatot vagy készíts neki kutyakekszet amit még soha nem kapott és te add neki először.Nekem ezek váktak be orvos utánn
2019. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák 3 óra alatt megbocsátanak, a macskák 2-3 napig is képesek így maradni. Akár lehet, hogy 1 hét, de biztos elfelejti az egészet, és akkor újra szeretni fog téged. Minden esetre játssz vele, hívogasd a nevén, és beszélj hozzá kedvesen (Ez biztos segít a helyzeten) Ne add fel, és biztos hogy vissza fog térni a macskád, csak idő és türelem kell hozzá! :D
2019. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem válaszolóval. A mi cicánk is duzzog pár óráig az állatorvos után, aztán elfelejti az egészet. :)
2019. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd megbékél.
2019. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mindig magamhoz ölelem ilyenkor és kedvesen elmagyarázom neki hogy vigyázok rá és szeretem.

Valahogy megérti megérzi amit mondok neki.

2019. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök jófejek a macskák! :)

Mi macskánk a nyáron sértődött végig azon, hogy befogadtunk egy kölyökcicát az utcáról. Azt a sértődést! Hónapokig nem volt hajlandó bent aludni, csak amikor már befagyott a hátsója. Nálunk akkor tört meg a jég, amikor egyszer kissé erőszakkal ölbe vettem és két órán át cirógattam, amíg megnéztünk egy filmet. Addig még azt se hagyta, hogy megsimogassam. Ha ölbe akartam venni, felfújta magát és kiugrott. Valahogy a filmnézés összejött, másnap reggel pedig kaptam egy cickányt a küszöbre. Aztán pár nap múlva még egyet.:) Se az azt megelőző 1,5 évben, se azóta nem csinált ilyet, főleg hogy utálja a nyers húst. :))) Most már nem egyszer bemászik mellém az ágyba. Szent a béke.

2019. febr. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, kipróbálok párat! :)

Még mindig duzzog amúgy. Remélem tényleg elfelejti pár nap alatt.

2019. febr. 21. 08:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg fog békélni. Átmeneti bizalomvesztése van most feléd.

Legközelebb orvosi vizsgálat esetében, vakargasd a fejét, és beszélj hozzá biztatóan, hogy sajnálod, de az ő érdekében muszáj stb. Sokkal többet értenek, mint gondolnánk.

2019. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!