Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet az oka, hogy utál a...

Lehet az oka, hogy utál a macskám? Van még esély hogy, megbarátkozzon velem újra?

Figyelt kérdés

10 napos kora óta én nevelem, mivel az anyukája elszökött és eltűnt sajnos.

7 hónapos fiú cicáról van szó.

Nagyon szeretem és az elején mindig bújt és nem is tudott nélkülem meglenni. Mindig velem aludt, játszodtunk. Mára már azt sem engedi hogy az ölembe vegyem, mert el akar menni, ritkán engedi hogy simizzem.

Egy ideje viszont a "keresztfiam" elkezdte szegényt nyúzni és a bőrénél fogva felemelni,stb...

Mindig rászoltam, elvettem tőle az anyjának is szóltam olyan választ, kaptam hogy gyerek es semmi baja nem lesz a macskának.


Na de a lényeg hogy nekem megszakad érte a szivem mikor nincs bent velünk és a 3 éves gyerek itthon van es tudom hogy amint nem figyelek nyuzni fogja


A párommal 2 hét mulva elköltözünk. És szerintetek akkor lehet még esély arra hogy ujra olyan bújós legyen mint régen?

Vagy legalább is ne utáljon?



2023. nov. 7. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Szegény cicus! Rosszul vagyok a gondolattól, hogy kisgyerek hozzáférjen egy cicához. Egész életére tönkre vágja a cicát. Ezért van az, hogy egyes országokban nem adnak örökbe macskát, pld. usa, ahol kisgyerek van. A gyerek a macskakinzó!
2023. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Vidd el magaddal, lássa, hogy eteted, legyen bent a házban, és akkor biztos megint bújós lesz idővel. Amúgy is kényesek a macskák és irányítani akarnak. Azt szeretik, ha ők irányítanak. Majd ha ő úgy érzi, hogy oda akar bújni, akkor el se lehet majd nyomni magadtól. Nekem is ilyen volt a macskám. Játszottam gépem, bele mászott ölembe. Le lettem magamról, jött is vissza. Eljátszottunk néha vagy 5-6x is :D
2023. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván nem kicsit stresszeli a macskát a nyúzás, szóval igen, lehet ezért távolságtartóbb. Utálni nem fog, a macska nem ember, csak kevésbé keresi a társaságod. Mellesleg 7 hónapos, az ivarérés miatt is elhidegülhet kicsit.
2023. nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg a kisgyerek nem megfelelő bánásmódja bizalmatlanságot ébresztett a cicában az emberek felé. Idő kell, amíg megint bújósabb lesz. A gyereket meg meg kell tanítani a megfelelő bánásmódra a macskákkal.
2023. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Szégyen, nem szégyen, én hatalmas balhét csapnék, ha egy kisgyerek, tök mindegy hogy rokon vagy idegen, elkezdené nyúzni a macskámat. Szerencsétlen állat, mit érezhet, hogy ki van szolgáltatva valakinek, aki kénye-kedve szerint piszkálja őt. Egy embernek hogy esne ez? Valószínűleg nem lelkesednének a dologért. Ám ebbe sajnos nem gondolnak bele azok a szülők, akik simán elintézik ezt annyival, hogy ,,jaj, még kisgyerek, hadd játsszon". Pont, hogy már ilyen kis korától fogva el kéne kezdeni megtanítani a gyereknek, hogy az állat ugyanolyan élőlény, és tilos bántani.
2023. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet, hogy most válik ivaréretté? Előfordul, hogy olyankor teljesen megváltozik a viselkedésük. Az ivartalanítás segít ezen.
2023. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Semmiképp se hagyd, hogy bárki terrorizálja a cicát, akkor sem, ha gyerek, de nem biztos, hogy ez a probléma fő okozója.

Az ivarérettségen felül az is probléma lehet, hogy 10 napos kora óta neveled. Nem véletlenül van egy adott kor, ami alatt nem célszerű elválasztani a cicákat, mert a szocializálódáshoz fontos, hogy az anyjával és a tesóival eltöltsön bizonyos időt, így lesz egészséges viszonya az emberekkel is.

Barátnőmék is találtak egy elhagyott pici cicát, felnevelték, hát... nagyon agresszív kis kandúr lett, ráadásul általában velük szemben kattant be, pedig nyilván mindent megtettek érte, éjjel keltek etetni felváltva, masszírozták a pociját stb. Az ember azt hinné, hogy az ilyenből lesz az igazi ölbecica, erre pont az ellenkezője lett.

Remélhetőleg nálatok nem ez a baj, ha eddig semmi probléma nem volt, de azért nem is zárható ki.

Az biztos, hogy az új helyen, nyugalomban könnyebb lesz vele bánni.

Még az is lehet, hogy jót tenne majd neki egy társ :)

2023. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
95%
A mi cicánk is félénk volt meg harapós is, mert mikor kicsik voltunk a tesóimmal, kergettük szegényt, mert hát nem tudtuk hogy neki az nem jó. Ezután mikor már nagyobbak lettünk mi is és ő is, azutan sem engedte hogy felemeljük. Most már szokta engedni és nagyon bújós, de néha azért még megharap.
2023. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem egy plüss, élettelen rongybaba. Ha sokat nyúzzák megfostosodik, megbetegszik és megdöglik. Ezt határozott viselkedéssel előzd meg. A kisgyereknek is már most meg kell tanulnia az állatokkal való helyes bánásmódot.
nov. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
De miért engeditek ezt a gyereknek? Én ezt nem értem, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha rászólsz és megmutatod neki, hogy nyúljon a cicához. Nálunk már itt volt a nagyobb cica, mikor születtek a gyerekek, amint oda tudtak hozzá menni, elkezdtem tanítani őket, hogy a cicát csak simogatjuk. Soha nem ütötte meg és cibálta egyik gyerekem se. Van egy másfél éves unokahúgom, nekik nincs macskájuk, de nálunk már ő is tudja, hogy nyúlunk a cicákhoz. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy egy gyerek macskakínzó, csak mondjuk rá kell szólni arra a gyerekre. Ha az anyja kretén, szólj rá te.
nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!