Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egészség vagy szabadság?

Egészség vagy szabadság?

Figyelt kérdés

Ivartalanított, FIVes cica légúti fertőzéssel, taknyosan, kinti macskaként éli az életét.

Nem kedves, ezért kezelni így nem lehet, az udvar nagy előnyére válik a menekülésben.

Csavarog és fázik.


Én befogadnám lakásba, mert biztonságosabb és egészségesebb élete lehetne, mint most.

Azonban féltem, hogy beleőrülne a bezártságba.


Nemsoká költözök, és emiatt direkt nagyobb, több szobás lakást keresek, hogy ne érezze magát annyira "bezsúfolva", biztosan tudnék neki búvóhelyeket, mászókat kialakítani, de azért nyilván nem lesz ugyanaz, mint a természet, ő pedig sajnos elég nagy csavargó.


Szerintetek megéri a költöztetés?

Jelen állapotában őszintén nem tartom túl jónak a túlélési esélyeit odakint. Nagyon fázik is, és előbb utóbb bármi betegség vagy baleset elviszi.


Lakásban biztosan jobb formába tudnám hozni, de kérdés, hogy ha már majd testileg nem is, de "lelkileg" fog-e szenvedni? Egész életében az utcát járta, és antiszociális, most meg majd hirtelen nem mehet sehova.


Nagyon nehéz döntés, mert nem lenne nyugodt a lelkiismeretem, ha "sorsára" hagynám ott ahol van (kaját persze kapna úgy is), de azt se lenne jó minden egyes nap látnom, hogy leverten gubbaszt a lakás egyik pontján, és látni, hogy szenved az unalomtól.


Milyen lehetőségeket lehet neki biztosítani, hogy elterelje a figyelmét a bezártságról? Játék nem hiszem, hogy érdekli, embereket nem szereti, más macskákkal meg semleges (ha tiszteletben tartják a személyes terét; máskülönben meg elzavarja őket).


Mik a kilátásai egy ilyen cicának egy 3 szobás lakásban, egyedül élő gazdival, aki félig meddig otthonról dolgozik?

Pénz semmiben nem akadály, mindent meg tudok neki adni, kivéve a szabadságot és életörömöt.


Megér-e egy egészséges és fájdalommentes élet 10+ év bezártságot?


nov. 19. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akarod menteni, akkor fogadd be. Taknyos, szóval szinte biztos, hogy macskanáthás, ami egy fertőző (orvosi ellátás nélkül) halálos vírus. Valószínűleg megtudja szokni a benti életet. Ha mégsem, akkor majd keresel megoldást, vagy elajándékozod másnak. Részletkérdés. Jelen pillanatban még az is kérdéses, hogy meggyógyul-e..
nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

En ertem, amit mondasz, de oszinten, nem gondolkoztam ennyit, csak csinaltam.

Elhoztam nagymamam leukozisos kinti macskajat, aztan onnantol kezdve benti lett. Kint nem elte volna tul, anno szinte a halalbol lett visszahozva, nagyon beteg volt, igy derult ki az allapota is, de felepult es tulajdonkeppen tunetmentes azota.

Ez volt 10 eve, most 13 eves, meg mindig el es amennyire meg tudom allapitani, jol erzi magat. De olyan hu de nagyon baratsagos sose lett velem, nem bujik, nem ugrik az olembe, csak akkor simogathato, ha o akarja, de en ezt elfogadtam.

Annyi valtozott, hogy 3 eve volt mar nalam, mikor elkezdett az agyban a labamnal aludni. Szoval gondolom azert a maga modjan megtur engem 😂

Jatszik egyebkent, lezerezni szoktam vele, illetve a papir, alufolia galacsinokat birja, a dobozokat is imadja.

De persze az elso par het nehez volt, sokat bujkalt es sokat ult az ajtonal is, ki akart menni. Aztan elmult ez is.

nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog beleőrülni, nem is fog. Nyilván, ha vad, akkor nehéz lesz eleinte, a bezártságot ellenségességnek érezheti, de neked, mint öntudatos lénynek itt azt kell gyakorold, hogy bizony te tudod, mi a jobb neki, ő meg nem tudja. Simán meg fogja szokni a benti életet, csak idő kérdése. Nézz utána, mik ajánlottak a macskának, tegyél neki búvóhelyet, akár többet is, hogy legyen hová elvonulnia.

És rendes tőled, hogy befogadod, sok sikert!

nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
A szabadban élő kutyák,macskák élettartama elég kevés.Ő nem tudja megmondani neked,hogy tartsd bent.Azért él kint,mert nem tehet mást.Ha szeretnéd őt fogadd be minnél hamarabb,meg fogja szokni nálad.0-24-be nem kell vele lenned!A macskák tűrik a legjobban az egyedüllétet.
nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
A 13 éves macskám saját választásából 100% kinti és csak oltáskor vittem állatorvoshoz. Sosem hoznám be,utál bent lenni.
nov. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!