Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskának,...

Mi baja lehet a macskának, miért tüsszög?

Figyelt kérdés

7 éves múlt a macska. 5-6 hónapos kora óta benti macska, egy udvarban született, a kölyökkort azt kinti macskaként vészelte át… Most teljesen benti.


Kölyökként megkapott minden oltást, utána nem kapott oltást soha…


Viszonylag magas minőségű tápot kap, Real Naturet.


Most az a baj, hogy 20-30 percenként van egy tüsszentő rohama és egymás után tüsszent vagy tízet… Ilyenkor szokott egy vastagabb takonycsimbók is kijönni az orrából, de amúgy meg se az orra sem a szeme nem nedves/taknyos. Étvágya az egyelőre van…


Nekem be van gyulladva amúgy az orrmandulám.


Van egy testvére is a macskának, annak semmi baja, viszont amikor a “beteg” tüsszög, akkor a testvére meg szokta támadni.


Lehet komoly dolog ez? El kell vinni orvoshoz, vagy még nem kell túldramatizálni és lehet hamarosan jobban lesz?


Csak ma észleltem a tüneteket, tegnap még nem…



dec. 15. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Adtál rá kabátot?
dec. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

"utána nem kapott oltást soha"


Amúgy taknyos, vidd el orvoshoz minél hamarabb, mert lehet akár valami komolyabb szövődménye is később

dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs új növény, öblítő, illatosító bármi idegen, új szag, amit esetleg te nem érzel?
dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami belemehetett neki akár, de betegség is lehet. De bentinél is javasolja az én dokim bizonyos oltásokat mert cipővel vagy erkélyről összeszedhet ezt azt még ha kisebb eséllyel is.

Próbáld megtörölni kis nedves ronggyal a nóziját. Ha nem múlik holnapig akkor elvinném orvoshoz és legalább kiderül és segít neki még akkor is ha valami apróságról van szó.

dec. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Por. Valószínűleg allergiás, az én macskám például a nyári gázokra az
dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, főleg annak aki a kérdésre próbált válaszolni….


Most egyelőre úgy néz ki, hogy sokat javult, egésznap figyeltem és már csak 1-1 alkalommal tüsszent és ilyenkor már takony sem jön… Bár még mindig többet tüsszent mint az normális lenne, de ilyenkor nem sorozatban szokta már, hanem csak egyet.


Az étvágya még mindig jó és iszik is.


Közben viszont az én torkom/orrmandulám nagyon be gyulladt, szóval nem tudom hogy nem e lehet e valami járvány ami macskára és emberre is megy… Nem tudom, hogy van e ilyen.

dec. 16. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg ötös válaszoló voltam. Nem tudtam hogy taknyos is de ha jól van akkor örülök neked is jobbulást kívánok
dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7.


Nem taknyos kifejezetten, hanem először a tüsszentős “rohamoknál” jött ki hosszú takony. De amúgy nem folyik az orra… Igazából gondoztam már régebben macskanáthás macskát és annak folyamatosan nedves volt az orra meg a szeme… Az enyémnek nem volt ilyen.

dec. 16. 14:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehet a probléma. Szerintem allergia de majd az orvos megmondja
dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!