Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 6 éves macskám már hónapok...

A 6 éves macskám már hónapok óta tüsszög és picit furcsán veszi a levegőt is,mintha taknyos lenne.Lehet macskanáthája van?Azt injekcióval vagy gyógyszerrel tudja az orvos kezelni?

Figyelt kérdés
Mielőtt támadnátok mért nem vittem már eddig el orvoshoz,őt egy kóbor anyacica hagyta nálunk és nehéz megfogni,enni jár ide,sokat csavarog,sokat van távol.Én be tudom cserkészni és szándékozom is elvinni orvoshoz.
2020. aug. 27. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vidd el. Már csak azért is mert valószinüleg még életében nem volt. Vannak alap oltások amit érdemes megkapnia, fõleg ha kinti cica.
2020. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha hónapok óta náthás, akkor esélyes, hogy FIV vagy Felv fertőzött. Vagy a kettő egyszerre.
2020. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen még nem vittem orvoshoz,orvos csak akkor látta,akkor is nehéz volt becserkésznem és elzárnom amikor a füle kisebesedett és sikerült házhoz hívni az orvost,atkája volt,akkor az orvos adott neki több oltást,valami alap oltást is kapott,féregteleníteni természetesen féregtelenítem állandóan.Sajnos ő már nagyobb kölyök volt,nagyon vad amikor itt hagyta a kóbor anyacica,aki szintén vad volt,csak velem bizalmasabb a kapcsolata.Ő az típus aki csak enni jön haza,jó meleg kuckója van,meg csak én simogathatom meg és csak előlem nem bújik el,vagy fut el.Mindenképpen elviszem orvoshoz vagy újra valahogy bezárom és hívom az orvost hozzá.Remélem inkább csak náthája van,mert az utóbbiak közül valamelyikről olvastam,hogy gyógyíthatatlan,de kezelhető,viszont más macskákat is megfertőzhet és őt sajnos nem tudom teljesen háziasítani,hogy benti cica legyen.


Köszi,hogy nem támadtatok egyből,hogy milyen felelőtlenség,sajnos ő egy vad cica volt.

2020. aug. 29. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!