Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy rottweiler...

Szeretnék egy rottweiler kiskutyát, de nem tudom a macskáim hogy reagálnának?

Figyelt kérdés

Van 2 sima házimacskám, akik még sosem találkoztak kutyával. Egymással jól elvannak, bár nem imádják egymást kimondottan, de nem is utálják, és egesz konflitusmentesen élnek együtt.


Mikre figyeljek oda mikor hazahozom a kutyust?


Van mászóváruk és a falon is vannak direkt nekik felszerelt polc meg házikó, szóval lenne saját privát szférájuk is, ahova elvonulhatnak.


Azon gondolkozom az etetést is az egyik polcon oldanám meg számukra, így véletlenül se lenne konfliktus az etetésből.


Az alommal nem tudom mi legyen. Nem tudom hogy kikaparná-e a kutya, vagy békénhagyná. Mit gondoltok?


Más egyéb tippek, ötletek?


dec. 16. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Amíg a kölyökkutya virgonc, addig mindenképp legyen olyan helyiség a macskáknak, ahová elvonulhatnak a kutya elől. Ott kapjanak enni is. Az alomtálca legyen fedeles, akkor nagyobb eséllyel nem piszkálja a kutya.

Ami fontos, hogy már az elejétől következetesen neveld a kutyád arra, hogy a macskák előrébb valók mint ő. Ennek nem érzelmi alapja van, vagy hogy melyiküket mennyire szereted, ez biztonsági dolog: a macskákat nehezebb tanítani (főleg, hogy felnőttek), a kutya könnyebben alkalmazkodik most még a szabályokhoz, és ha majd 40+ kilós lesz, akkor ezek már alapvetőek lesznek. Ez példák terén azt jelenti, hogy a kutya nem mehet a macska helyére, de a macska mehet a kutya helyére. A macska beleehet a kutya kajájába (ha nagyon beles macska, akkor jobb azért leszoktatni, de pl nálunk eleve nem eszik a macskák a kutya kajáját), míg a kutya oda se szagolhat a macska kajájára. Ha a macska ráfúj a kutyára, nem gond, de ha a kutya morog a macskára, azt tiltod.

Nekem keverék 35 kilós kutyám van 3 macskához, a kutya jött utoljára, ráadásul felnőttként, és ezzel sikeresen beszoktattam a macskákhoz. A macskák nem piszkálják, a kutya pedig tudja, hogy a macskák megtehetnek akármi :D De nem hagynám, hogy bántsák vagy kiszorítsák a kutyát, persze, csak a macska hirtelen reakcióit nehezebb kontrollálni. Még sosem volt verekedés vagy konfliktus azon túl, hogy az elején többször megijedtek a kutyától.

dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Már miért is előrébb valók??
dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
2-es, ugyanabban a válaszban le van írva ez is, de persze akkor nem csak két sort kéne elolvasnod és ideböffenteni valami nagyon okos reakciót.
dec. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Itt olyan show-k lesznek mint Szerénke, Lukrécia és Frakk. 2 macska és 1 kutya😝
dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Mikor én hazahoztam a mostani kutyát, fél évesen, volt két felnőtt nőstény macska. A kutya persze tökéletesen neveletlen volt, odaszaladt a macskákhoz, a macskák rá. Egy nagy gombolyag lett, ami szörnyű hangokat adott ki. A macskákat egyenként elkaptam és elhajítottam két méterre. Csoda, hogy én se sérültem, meg a kutyának is megmaradtak a szemei.

Beletelt vagy két hétbe, mire egymás mellett ácsorogtak, de sikerült összeszoktatni őket. Újabb két hét múlva a macskák már dörgölőztek a kutyához. (A kutya olyan súlyú volt, mint a macskák összesen.)

dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!