Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyhogy macskákat nem tartják...

Hogyhogy macskákat nem tartják pórázon?

Figyelt kérdés
Nem igazságtalan ez pl a kutyákkal szemben, akik magasabb rendű faj?
dec. 17. 22:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
"Mert a macska szabad állat, nem lehet bezárni". Mondjuk azt sem értem, hogy miért jobb egy macskának, ha elütik. Valahogy egy elütött kutyán sokkal jobban felháborodnak, mert apámat idézve: "a macska fogyóeszköz, nem lehet megvédeni", meg "így boldogabb volt".
dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%

10 A "jogszabály", ami egyébként kormányrendelet így szól:


"41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet módosítása értelmében 2016. január 1-jétől tilos ebet TARTÓSAN kikötve tartani."


Innentől fabatkát sem ér, mert elengedi esténként a paraszt 1-2 órát, hogy "megsétáltassa magát", aztán máris nem tartós.

dec. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A kormányrendelet is jogszabály.
dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
15%
Ha csak ennyi jött le belőle, akkor visszaszívom, vegyük úgy, nem írtam semmit.
dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak okoskodni akartál, semmi gond. ;-)
dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne tartanák pórázon? Nyilván úgy sétáltatják. Engem mint macskát pórázon sétáltató, jobban zavarnak a póráz nélkül sétáltatott kutyák.
dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

15: Miért is? Egyrészt sehol sem mondtam, hogy a kormányrendelet nem jogszabály, másrészt bemásoltam a rendeletet, és elmondtam, hogy sajnos nagyon könnyen megkerülik.


Biztos rendben van minden az egóddal? Esteleg keress fel egy szakembert, ha egy apró kiegészítést már sértésként éled meg.

dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát kedves kérdező, ekkora butaságot rég olvastam. Én bízom az emberiségben, ezért feltételezem, hogy csak trollkodsz, viszont azzal meg az a baj, hogy nem vagy vicces
dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan macskát is csak úgy szabad tartani, hogy ne járkálhasson szabadon közterületen. Vannak erre megoldások, lakásban tartás, macskakifutó, macskabiztos kerítés stb. Más kérdés, hogy nagyon sok macskatulajdonos ezt nem tartja be, esetleg nem is tud róla, hogy van erre vonatkozó szabályozás.
dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%
Az is igazságtalan hogy nem lehet a macskát vinni sehova a szabadba játszani mert valakinek a hugyagyú döge gondol egyet és széttépi.
dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!