Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől vadulhatott meg a cica?...

Mitől vadulhatott meg a cica? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Olyan egy hónapja adoptáltunk egy menhelyes cicát, bentit, kandúr, ivartalanított, durván hat-hét hónapost. Nyugodt cica volt, az előző átmeneti helyen is, ide hozzánk is hamar szokott, velünk aludt, mindig a közelünkben volt, stb. Nagyjából egy hétig. Azóta is közelünkben van, de állandóan vagy zoomizik, vagy a farkát öli, vagy össze vissza rohangál, az elmúlt hétben pedig elkezdett támadni is, általában inkább rám mint az asszonyra, de őt is harapdálja, marja. Támad a takaróra, a farkára, a kábelekre, és lehet, hogy 10-20 percre leáll, de aztán folytatja tovább. Próbáltunk játszani vele gyakran, néha csak 10 percre rendszeresebben, néha hosszabban, de nem változat semmit. Nap közben általában nem vagyunk itthon, akkor egyedül van, nem rongál, nem pusztít, de egyébként állandóan meg van veszve. Mitől lehet ez? Azt néztem, hogy egy foga kiesett, így azt hittem azért, mert jön a foga, de azóta többet nem vesztett el - most pedig teli szájjal van ismét. Zavarja, hogy kicsi a hely, vagy valami a házban nem tetszik neki? Játékai vannak, helye van, az alma nagyobbacska, macskásítottuk a házat, de többnyire olyan, mintha nyugtalan lenne állandóan, vagy utálna itt lenni. Mit lehetne tenni?

jan. 9. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Valamilyen magatartasbeli problemanak latszik, de elso korben erdemes lenne elvinni allatorvoshoz, hogy biztosan lehessen tudni, nem valamilyen szervi problema okozza-e a feszultseget. Volt barmilyen valtozas a taplalekaban, a kornyezeteben vagy a szomszedban ebben az egyhetes idoszakban?
jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet hogy egy vadmacska hibridet sikerült beszereznetek?
jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1: Nemrég voltunk az állatorvosnál vele oltatni, nem említettek semmit azon kívül, hogy az orvosra még fújt is a szúráskor.


Változás nem történt semerre, ugyanazzal etetjük is. Gondoltam fronthatásokra is, mert én is rosszul vagyok tőlük, de nem tudom hogy a macskákat zavarja e.


2: nem hiszem, hosszabb szőrű, de sima egyszerű házimacskának tűnik.

jan. 9. 17:07
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
#2: Nem, ha arrol lenne szo, akkor maskepp nyilvanulna meg a viselkedese (pl. bizalmatlanabb volna, elrejtozne, stb.). Ez a macska valami okbol hiperaktiv, az pedig nem jellemzo a vadallatokra.
jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
#3: Az allatorvosnak is beszeltetek a problemarol, vagy akkor meg nem viselkedett igy? Az oltassal kapcsolatos fujas onmagaban nem sokat jelent, keves macska viseli jol, ha egy vadidegen ember egy ismeretlen helyen azzal kezdi az ismerkedest, hogy nyakon ragadja, kinyittatja vele a szajat es megszurja egy tuvel.:)
jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5: Nem, de akkor még valóban nem volt ennyire "rossz" a helyzet - igazából nem rossz, de nagyon kényelmetlen, hogy lassan nem akarok a saját házamban lenni, mert a macska nem képes lenyugodni.
jan. 9. 17:44
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy baj lenne, szimplán egy fiatal macska rengeteg energiával. A támadásról úgy lehet leszoktatni, hogyha mikor fájdalmat okoz erőteljesen rászóltok, elkapjátok a kezeteket és ott hagyjátok. Így megtanulja, hogy nincs játék, ha durvul.
jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Erdemes lenne ujra elvinni es megnezetni, illetve beszamolni a viselkedeserol. Valoszinubb, hogy pszichikai es nem szervi problema okozza, de jobb, ha az utobbit is ellenorzik. Nehany kerdes:

1) Eszik rendesen, vagy azzal is problema van? Felti toletek az ennivalojat, vagy eteteskor jol viszonyul hozzatok?

2) Rendesen hasznalja az almot, vagy mashol is vegzi a dolgat? Ha az utobbi, akkor osszevissza, vagy bizonyos helyekre szeret jarni?

3) Ejjel alszik rendesen, vagy olyankor is rohangal es nem alszik eleget?

4) Az utobbi idoszakban kevesebbet vagytok otthon, mint amikor megerkezett hozzatok, vagy nincs jelentos valtozas?


Lehetseges, hogy szeparacios szorongas okozza, amiatt, hogy keveset lat benneteket napkozben. En egyszer nehany hetig etettem egy cicat, amelynek a gazdaja ideiglenesen kulfoldon volt, es persze nem koltozhettem at hozzajuk, hanem csak atjartam a macskaval foglalkozni. Az a macska is sokat rohangalt, amikor ott voltam, fel a szekreny tetejere es mindenhova, nagyon igenyelte, hogy foglalkozzanak vele a hosszu egyedullet utan. De persze lehet tobbfele egyeb oka is.

jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Az én kismacskám is játékos, muszáj volt levágnom a mellső lábain a karmait mert tiszta seb volt az arcomtól kezdve a lábfejemig minden.


A leghátsó körmét meghagytam hogy tudjon mászni ahova akar, de fegyvertelen a gazdival szemben.

jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Constantine0 ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ha kizárható az állat egészségét vagy a környezetét érintő változás, akkor a megnyugtatásával probálkoznék pl. Feliway párologtató és társaik.


[link]

jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!