Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica új házhoz szoktatása,...

Cica új házhoz szoktatása, hogyan?

Figyelt kérdés
Pár hónapja tévedt egy ivaros kan cica hozzánk, elég rossz állapotban volt. Nagy nehezen sikerült kideríteni ki a gazdája. A gazdája azt mondta, hogy ha jól érzi magát nálunk akkor maradjon nyugodtan. 8 hónapos lehet kb a cica nem volt semmilyen oltása, füle tiszta atka volt. Megkapott minden oltást, 4x kellett a fülét kitakarítani mire tiszta lett. Prémium tápot kap itt, alomtálca, fekhely, mindene megvan. Minden este hazajön, de reggel elmegy és egész nap nem jön vissza. Nálunk lakásban van, az előző gazdinál pedig klasszikus kinti macska volt. Ma reggel követtem, hogy merre megy és szembesültem vele, hogy előző gazdájához megy vissza aki kb 500 méterre lakik. Erről ők nem szóltak. Hogy tudnám ide szoktatni, hogy azért néha napközbe is lássam és ne csak alvásra használjon minket. Csak benti cicaként nem feltétlen szeretném, ha nem engedem ki akkor órákon keresztül nyávog.

jan. 9. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Ezt nem lehet erőltetni, hogyha ahhoz van kedve, hogy bóklásszon akkor menjen! Egy szobamacskát és egy kintit nem lehet összehasonlítani. A mi macskáink is kint voltak és elvoltak teljesen. Változó, hogy mikor láttuk őket az udvaron. Fölösleges ekkora felhajtást csinálnod miatta meg követni, gondolom nagyon ráérsz ilyenekre.
jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj de szerintem nem is értetted a kérdést. A problémám nekem az hogy a cica aludni jön csak haza, napközben meg elmegy és estig nem is látom. Ma vettem észre hogy az előző gazdájához megy vissza és egész napját ott tölti. Ezt a problémát kellene megoldani, amit te mondtál az meg csak egy közhely. Bárkinek akinek van cicája az nem látja egész nap? Most hideg van, ha jó idő lesz akkor már vissza sem jön? "A mi macskáink is kint voltak és elvoltak teljesen. Változó, hogy mikor láttuk őket az udvaron" soha nem látom az udvaron, mert ahogy kiengedem reggel már csak este látom újra amikor be akar jönni. Na meg ha kiengedem már megsimogatni sem lehet mert nem hagyja.
jan. 9. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ne engedd ki tobbet.
jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De, kedves kérdező, ez ilyen, ha kinti a macskád, hiba dühöngsz és kapálódzol ellene. Csavarognak. Oda megy, ahol neki tetszik. A megszokások rabjai, ha a "volt" gazdája is a területe része, akkor oda is elmegy. Gondolom simogatják, etetik, stb. Miért is ne menne. Egy macska akkor marad otthon, ha nem engeded ki.


Hozzánk 3 különböző macska jár be. Nagyon jól érzik magukat, mert játszunk velük, néha kapnak 1-2 falatot is. Hülyék lennének nem ide járni :D

jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
jan. 10. 15:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobb lenne neked egy saját macska. Konkrétan a szomszédét eteted, a szomszéd helyett gondoztad, és kinél van? A szomszédnál mert a szomszédé. Az meg h egy macska csatangol nem is normális. Nyilván azért jár hozzátok aludni mert a másik helyen nem engedik be, okosak ezek a macskák.
jan. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!