Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ránézésre hogy lehet megállapí...

Ránézésre hogy lehet megállapítani egy felnőtt macska nemét?

Figyelt kérdés

Persze a nemiszervek szemrevételezése nélkül...úgy mindenkinek megy :D

Egy ismerősöm felismer bármilyen idegen macskát akkor is, ha csak futólag elsétál előtte, anélkül hogy látná hátul milyen szerszámot visel.

Nem állítom, hogy mindig sikerül neki, de eddig amit láttam kb 10ből 10szer eltalálta.

Azt mondja, hogy a fejét, a farát és a testtartását kell nézni, meg néha a macska hangjából is felismeri.

Valóban ennyiből meglehet különböztetni, vagy csak 10x szerencséje volt? Mert én nem látok különbséget kandúr és nőstény között.



#macska #kandúr #cica #macska neme
jan. 22. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
És te utánarohantál a kóbor macskának, hogy leellenőrizd, vagy honnan tudod, hogy jól mondta?
jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Aki rutinosabb, az meg tudja állapítani. A kandúrok feje például nagyobb, zömökebb, mint a nőstényeké, tehát szemmel látható, hogy másabb a két nem.
jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem feltétlenül zömökebb, ez csupán testalkat kérdése.
jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha trikolor, akkor nőstény, ha rohadt nagy heregolyói vannak, akkor kandúr.
jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Engem is érdekelne, hogy hogyan bizonyult igaznak az ismerősöd kijelentése. Mert magabiztosan hasraütni én is tudok.

Egyébként bizonyos fajtáknál valóban jellemző a kerekebb, nagyobb fej és zömökebb alkat (pl brit rövidszőrű), illetve a vörös színű macskák 70-80 %-a kandúr, míg a trikolorok 90 %-a nőstény, de valójában általánosságban nem lehet megállapítani a macskák nemét ránézésből. Általánosítva az, hogy alkatból, fejformából megmondható, szimplán nem igaz. Testtartásnál legfeljebb akkor van különbség, ha ivaros a macska, és az ivarosság kapcsán felmerülő viselkedésjeleket mutat (pl. spriccelős testtartás- csak hímeknél). Hangbeli különbség abszolút nincs, ezek nem emberek, nem különböző a hangszíne a nősténynek és a hímnek.

Az ismerősödnek, ha bizonyítottan jók a tippjei, akkor mázlija volt; ha csak bemondásos, és elfogadtad, hogy "biztos igaz, ha egyszer ő mondta", akkor meg csak szimplán elhitette veled. Meg talán magával is.

jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Én eddig azt hittem, minden gyakorlottabb macskás nagyjából meg tudja különböztetni egymástól a két nemet...

A kandúr feje a testhez mérten nagyobb, a nyaka is vastagabb, a pofája a fejhez mérten erősebb, hosszabb, szélesebb, az orra is nagyobb, a testalkata is erőteljesebb.

Természetesen, ahogy az emberek közt is vannak férfias nők és nőies férfiak, úgy a macsekok közt is vannak olyanok, amelyek kevésbé a nemükre jellemzően néznek ki. De azért elég jó arányban el lehet találni.

A trikolor az más kérdés. Itt pontosan részletezik, de a lényege az, hogy háromszínű kandúr csak génhiba révén születhet, amikor az Y mellett két X kromoszómája van.

[link]

jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha vörös meg kandúr
jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
Fogjátok már fel hogy testalkatból nem lehet megmondani 😂😂😂 szánalom ami itt megy
jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7%
Sehogy. Magabiztosan betippeli, a környezete meg elhiszi.
jan. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

7es választ hiába pontozzátok le, pontatlan max, de ilyen arányokkal majdnem mind1.

Ugyanis A vörös macskák körülbelül 80%-a kandúr, aminek az oka a genetikában keresendő. A nőneműeknek két X kromoszómája van, míg a hímeknek egy X és egy Y. Mivel a vörös szőrt előidéző gén az X kromoszómán foglal helyet, így a nőstény macskáknak mind a két X kromoszómáján meg kellene, hogy legyen a vörös színért felelős gén. Velük szemben a kandúroknál elég, ha csak az egyetlen X kromoszómájukon megtalálható.

jan. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!