Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felnőtt korban hogy működik a...

Felnőtt korban hogy működik a diszkalkulia megállapítása?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt gyerekként kellett volna, de mivel a szüleim és az iskola is tojt rá, csak a gyógypedagógiai szakvéleményig jutottam, a fő bizottságig (nem tudom, mi a neve) nem, szóval felmentés helyett kegyelemkettesekből éltem, amíg abba nem hagytam a sulit.

De most esti gimibe megyek, hogy végre leérettségizzek, a gondjaim a matekkal természetesen fikarcnyit sem javultak, szóval már előre szorongok, hogy mi lesz. Valahol 3. osztály táján veszítettem el a fonalat végleg, kizárt dolog, hogy meg tudom tanulni az érettségi tananyagot. Megtanulok bármit helyette (kivéve kémia meg fizika, mert abban is jócskán van matek), de ez nem fog menni, teljesen biztos. Nem olyan jellegű a probléma, hogy előkapok egy számológépet és meg van oldva, a gyökerektől nem értem az egészet, az alap dolgokat sem. Egyszerűen számomra semmi értelme nincs, nem értem, hiába magyarázzák bármeddig.

Hogy lehet felnőttként erről szakvéleményt és felmentést szerezni?


2014. aug. 25. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

De amúgy ha van rá pénzetek, ebben járatos gyógypedagógus tud valamit fejleszteni, hogy a mindennapjaidat megkönnyítse. További hasznos oldalak: [link] és [link]

2014. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. aug. 25. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!