Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy őszinte kisgyermek vagy...

Egy őszinte kisgyermek vagy gyermek nagyobb bölcsességeket tud mondani, megállapítani az életről mint egy sunyi minden mögé valamit képzelő felnőtt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2011. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az életről semmiképp, mivel nincs élettapasztalata. A saját helyzetéről elképzelhető, emlékszem, amikor egy 5-6 éves kislány mondta nekem, hogy kár, hogy ilyen sok játéka van, így egyikkel sem tud jól játszani.

Lehet, hogy rosszul értelmezem a kérdésed, de ugye nem azt akarod állítani, hogy minden felnőtt sunyi?

2011. jan. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem a kérdésed,hogy egy gyermek őszintébben él-e,és mond ki dolgokat felnőtteknek,társainak mint egy már nagyobb élettapasztalattal rendelkező felnőtt.

Ha így gondolod a kérdést akkor a válaszom igen.Egy gyermek őszintébben fordul gyerekhez,felnőtthöz egyaránt,őszintébbek a kapcsolatai,akivel nem jön ki azzal nem tart kapcsolatot,kimondja amit pillanatnyilag érez Pl:soha többé nem leszel a barátom....Érdemes odafigyelni a felnőtteknek rájuk,mert tényleg nagy igazságokat mondanak.Számukra minden fehér vagy fekete,jó vagy rossz,hasznos-haszontalan.Nincs középút,nincs szépítés.

De a felnőtteket nem nevezném sunyinak,csak megtanulták kordában tartani az érzelmeiket.Tudnak pókerarcot vágni ha valami kellemetlenül érinti őket.Már rájöttek,hogy az őszinteség nem mindig célravezető...ha valakivel jó viszonyban vannak azzal lehetnek őszinték,de nem mondjuk mindenkinek úton-útfélen,hogy:Figyu,te tök agyalágyult vagy,állandóan hülyeségeket beszélsz,unom hallgatni,inkább ne beszélgessünk soha többé,akkor sem ha az elkövetkező 10 évben munkatársak leszünk.

2011. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!