Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszkalkuliát felnőtt korban...

Diszkalkuliát felnőtt korban is megállapítják?

Figyelt kérdés

Kétszer buktam matekból és soha nem azért, mert nem voltam szorgalmas, hanem mert ha agyoncsaptak sem fogtam fel az egészet.

Aztán összejöttem egy matematikus sráccal, és ő kérdezett rá először, hogy voltam-e diszkalkulia vizsgálaton.

Nekem ez eszembe sem jutott, mindig elkönyveltem magam butának.

Felnőttkorban is megcsinálják?


2022. febr. 28. 18:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
rossz kategóriába írtam véletlenül.
2022. febr. 28. 18:43
 2/14 anonim ***** válasza:
Le tudtál érettségizni matematikából?
2022. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igen, meg tudják állapítani egy felnőttről is

nyilván szerencsésebb, ha ez minél korábban, gyerekként kiderül

2022. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

amikor én jártam gimiben, ez a fajta tudatosság, tájékozottság még nem volt meg.

úgy érettségiztem le, h. a tanárok megbeszélték egymás között, h. nekem másképp nemfog sikerülni, csak ha a felülgyelő tanár súg nekem, szó szerint odaállt mellém, és mondta miket írjak, mert amúgy buktam volna.

évismétlésre is buktam, meg még egyszer, akkor pótvizsgán áttotoltak, de fizikából és kémiából is épphogy kettes voltam.

2022. febr. 28. 18:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha a tanárok is tudták, hogy nem tehetsz róla, ezért segítettek, akkor valószínűleg az vagy. Elég jól megkülönböztethető attól, hogy csak "hülye vagyok a matekhoz". Felnőtt korban is csinálnak vizsgálatot, de minek? Ilyenkor már semmi jelentősége.
2022. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

azért mert nekem az egyetemen lesz majd olyan tárgyam, ami kicsit matekos.

eddig színjeles voltam, legyen róla diagnózis, h. az vagyok-e.

rengeteg kellemetlen helyzetbe kerültem eddig, mert alapvető számolási dolgok nem mennek.

és ha nincs ez az exem, aki felhívja erre a figyelmet, simán úgy halok meg, h. azt gondolom, buta vagyok, pedig lehet, h. csak diszkalkuliás.

2022. febr. 28. 19:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Megcsinálják. Talán Pcsen meg Pesten. Elég borsos ára a vizsgálatnak és a necces az, hogy megvan az érettségid, így gondolom beleköthetnek hogy hét az meg hogy sikerült, ha nem tudsz számolni..
2022. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7


leírtam fentebb hogy sikerült, csakis súgással, segítséggel.

de megvan a középiskolai bizim, hányszor buktam és milyen jegyeim voltak.

utána elkezdtem a tanító szakot, de már legelső félévben kibuktam onnan, mert szó szerint nulla pontos lett a matek zh-m.

2022. febr. 28. 20:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Diszkalkulia vizsgálaton nem biztos, hogy jó ötlet azt mondai, hogy sugtak...
2022. márc. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

miért nem?


évekkel ezelőtt érettségiztem, ha nem súgtak volna, sosem tudom lerakni a matekérettségit.

2022. márc. 1. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!