Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta macska lehetett?

Milyen fajta macska lehetett?

Figyelt kérdés
Elmentem vendégségbe egy idős férfihez és volt 2 macskája és felnőtt macskák voltak és az egyik nagyobb volt mint a másik. Ebben az volt a furcsa, hogy az anya macska volt a kisebb és a kölyke volt a nagyobb. Ez elvileg amiatt volt mert az anyamacska egy nagyon kisméretű fajta macska és valószínűleg párzott egy normál méretű macskával és ezért lett a kölyke nála nagyobb méretű. Szóval ez egy nagyon kicsi macska de felnőtt, nem normál méretű volt. 7-8 éves a macska és akkora mint egy kölyökmacska, 3 évesnek tippeltem. Mondta a gazdája, hogy 7-8 éves a macska, nem kölyökmacska már, nagyon meglepődtem. Nem láttam még ilyen kicsi fajta macskát. A legfeltűnőbb különlegesség a macskán amit én még soha életemben nem láttam egy macskán sem az az arca volt: kicsi feje volt és oriási nagy szemei voltak és nagyon pici szája. Soha életemben nem láttam még olyan nagy szemű macskát pedig és már mindenféle macskát láttam. Nagyon pici feje és szája volt. A macska kölyke nyávogott és amikor kinyitotta nyávogás közben a száját, kinyúlt a nyelve a szájából. Olyan nagyon apró volt a szája, hogy nyávogás közben nem fért el a nyelve a szájában. Én ilyen macskát még nem láttam! Amikor megkérdeztem a gazdájától, hogy milyen fajta macska, azt mondta, hogy nem tudja mert keverék. Cirmos macska volt és nekem ugyan olyan kell fekete színben. Valaki nem tudja, hogy milyen fajta lehetett?

jan. 23. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Sima európai rövidszőrű. Nagymamám macskáját úgy mentettük a város széléről, már 4 éves és 3 kiló. Kis termetű macska, ilyen géneket örökölt.
jan. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
hibás gének
jan. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom, ezek alapján egy sima házi macska aminek kis termete van.


Kifejezetten kis méretű macska például az abesszín vagy a szingapúra, de ezek extrém ritka fajták, a tenyésztőknél várólista van, rendkívül drágák és odafigyelnek hogy jó kezekbe kerüljenek, tiszta maradjon a vérvonal. Reálisan kb semmi esélye, hogy ilyen keverék volt.


Annak viszont jóval nagyobb a valószínűsége, hogy egy kis termetű macska volt. Gyakran előfordulnak ilyen macskák, menhelyeken is van belőlük, ha mindenképp ez az álmod.

jan. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg sima házimacska. Nekem van 2, akik testvérek, 1 éves múlt mindkettő. Az egyik 6 kilós a másik meg 2 (kislány), fogalmam sincs mitől lehet, de én így szeretem.


Pont jó váltogatni őket simogatásnál,miután felveszem a fiú cicát a kezeimbe szinte elfáradok,aztan a kicsit felvenni tiszta relax

jan. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sima házi. Teljesen normális, hogy kisebb méretű legyen, hiszen ahogy az embernél is vannak kistermetűek, macskák között is akadnak. A fejforma/száj/szem különbségei szintén genetikai alapúak, ha elég macskával találkozol, láthatod, hogy legalább akkora szórás van egyedek között, mint emberek arcberendezése között.

"Ilyen" macskát nem fogsz kapni, mert nem fajtatiszta, max véletlenül találhatsz hasonlót, de én a helyedben inkább személyiség alapján válogatnék, nem testméret és fejforma alapján. Az a boldog macska-ember kapcsolat kulcsa.

jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3, az abesszin közepes termetű, igazából relativ "nagy".
jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!