Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olvastam, hogy a Ragdoll...

Olvastam, hogy a Ragdoll cicák nagyon nyugodtak, szociálisak; ideálisak lakásba, gyerekek mellé. Ez a gyakorlatban mit tesz, vannak tapasztalataitok a fajtával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Két picink van, 2, illetve 4 évesek, mindannyian odavagyunk a cicákért. 100 nm-en tartanánk, sok szeretettel, mászóval, játékkal - kivéve abban a 8-9 órában naponta.


Mennyire hajlamosak a rosszalkodásra, illetve mennyire tudjuk hozzászoktatni a napirendünkhöz (pl. az éjszakai alváshoz)?



jan. 23. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

3 házimacskánk van, az elsőt akkor mentettük, amikor 2,5 és 1,5 évesek voltak a gyerekek, a másodikat egy évvel később, a harmadikat most, 5 és 6 éves korukban.

Éjjel alszanak, az egyik lányomnál fixen ott van az ágyban az egyik cica, a másik kettő random osztozik a kanapén, a nagy ágyon, vagy valamelyjk cicabútoron. Soha, semmit nem tettek tönkre, soha nem karmolták meg a gyerekeket, a legjobb dolog a világon, hogy itt vannak nekünk. 🥰

jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
89%
Nekünk volt ragdoll cicánk, tavaly halt meg, 21 éves volt. Ő soha nem csinált rosszat és nagyon okos volt. Rengeteget nyávogott, beszélgetett. Nem tett tönkre semmit, nagyon kedves cica volt, de csak a családhoz, gyerektől mindent eltűrt. Lakásban élt, nem akart kimenni. A legnagyobb nehézség a tavaszi szőrhullás volt, egy idő után tavasszal megnyírtam. Szeretnénk újra cicát és csakis ragdoll lesz😊
jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk Ragdoll van. Lassan 1,5 éves lesz és egy igazi csoda!☺️ Tényleg ideális lakásba. Nagyon nyugodt,nekünk soha semmit nem tett tönkre pedig 35nm-en lakunk.Gyerekünk ugyan nincs de a szomszéd kislány sokat játszik vele,és soha nem bánt senkit,nem karmol,nem harap,nagyon jól bírja a dögönyözést☺️Ha nem tetszik neki a helyzet inkább elhúzódik,vagy elszalad de nem bánt soha. Amíg dolgozunk,alszik,eszik,játszik egyedül.:) A mi napirendünket abszolút felvette, alszik éjszaka,ha mégsem, akkor is csendben van,nem rombol. Enni,inni kimegy a szobából,vagy nézelődni az ablakba.:) Életem legjobb döntése volt ☺️ Ugyanakkor fajtán belül is vannak különbségek, és sokat számít,hogy kiskorában mihez szoktatod. A legtöbb Ragdoll tenyészet zárt,így videó alapján választhatod ki a cicát. Nekünk 2 cica volt “opció” de Sunnyn már a videó alapján is látni lehetett,hogy lassú,megfontolt,nyugodt,nagy maci:) A másik cicus elevenebb volt. A legjobb személyiségű macsek akivel valaha találkoztam.

A szőre viszont brutálisan hullik. Rengeteg szöszhenger/porszívó és minimum heti 2-3 fésülés.

A legfontosabb pedig,hogy csak tenyésztőtől vegyetek,jól járjatok utána mert sajnos a hivatalos tenyésztők közt is van aki kevésbé alapos.:(

jan. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A szőrhullásra fel vagyunk készülve, kislányom már csőre töltve várja több fésűvel is 😂😂😂


Mi Pócs Szilviékkel vagyunk kapcsolatban; lovely dolls ragdoll kennel. Eddig nagyon szimpatikusak, és csodálatosaik a cicáik. Hallottatok már róluk?

jan. 24. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

a Lovely dolls jó tenyészet! :) A Facebookos Ragdoll csoportba láttam képeket az Ő cicàiról.:) Szépek a macsekok, és megvannak elégedve a gazdik Szilvivel.:)

Nekem Sunny Wabi-Sabi Ragdoll Cattery cica, nyilván mindenki a “saját” tenyésztőjét ajánlja a leginkább, de a Lovely Dolls-t is a csoportban sokan szeretik:)

jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!